2019 Yılının Dikkat Çeken Tesettür Abiye Modelleri

Özellikle yaz aylarında, düğünlerin peş peşe sıralandığı vakitlerde abiye arayışına başlıyoruz. Tesettür abiye modelleri de artık abiyeler gibi çeşitlenmekte ve bu durum tercih ederken bir kafa karışıklığına yol açmaktadır. Günümüz modasını yakalamak isterken kendi tarzımızı da korumaya özen gösterip abiye seçme işlemine başlarız. Abiye seçimleri özellikle önemli toplantılarda kullanıldığı için de oldukça ciddi bir iştir. Abiye seçiminde yaşanılan zorluklara trend olan detaylara dikkat ederek son verebilirsiniz. Modanın gelişiminin takip edilmesi, hem şık olmanızı hem de rahat karar vermenizi sağlayacaktır. Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da trend olarak dikkat çeken abiye seçenekleri mevcuttur.

Abiye Modelleri

2019 yılında abiye çeşitlerinde öne çıkan modeller payetli ve fırfırlı modeller oldu. Payetli modellere 2019 tesettür modasında oldukça sık rastlamak mümkündür. Payet elbisenin güçlü bir görünüşe sahip olmasını sağlar. Sade modellerin üzerine işlenen payetler elbiseyi hareketlendirirken, tüm elbisenin payetlerden oluştuğunu görmeniz de mümkündür. Tüm elbisenin payetlerden oluşması, üzerinizde elbiseyi taşırken ışıl ışıl bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Payet kadar fırfırlı modellerle de sıkça karşılaştık. Fırfır bir elbiseye hareket kazandıran en önemli etkenlerden biridir. Düz bir renkten ibaret elbiseye, hiçbir ekleme yapılmaksızın sadece fırfır eklenerek hareketli bir görünüm kazandırılabilir. Fırfırlar etek uçlarında, kol detaylarında veya göğüs kısmında bile kullanılabilir. Fırfırın bu kadar işlevsel olarak abiye içerisinde kullanılabilmesi bu modellerin pek çok tarza ayak uydurabilmesini sağlar. Sade, şık, hareketli, sokak tarzı denilebilecek pek çok tarz içerisinde fırfır kullanılabilir. Eğer abiye tercihinizi bu modelden yana kullanacaksanız eklediğiniz aksesuarlar ile birlikte hem sade hem şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Renklerin Modası

Abiye modellerinin modaya ayak uydurduğu gibi her yıl ön plana çıkan ve moda dediğimiz renklerde oluyor. Renklerin kullanımı her alana göre değişebiliyor. Abiyeler içerisinde moda olan renk farklıyken eteklerde farklı olabiliyor. Her yıl yenilenen bu renk modası, bu yıl da farklı bir hale geldi. Abiyelerin renkleri 2019 da özellikle bordo, saks mavisi, pudra, zümrüt yeşili, bebek mavisi, kiremit etrafında döndü. Bu canlı renklerin yanında modası asla eskimeyen siyah, beyaz ve gri kullanımı da oldukça yaygındı.

Mekanın Önemi

Abiyelerin seçimi esnasında en çok önem verilen konulardan biri de nerede kullanılacağıdır. Düğün gibi davetler için daha şık ve hareketli modellerin tercihi yapılırken iş yemekleri gibi alanlarda daha resmi abiyelere başvurmaktayız. Davetlerde kullanılan fırfır, payet gibi detaylar; resmi alanlarda tamamen arka plana atılır. Resmi alanlar için daha sade abiyelerin tercihi göz önündedir. Sadece davet ve resmi alanlar olarak abiye kullanımını kısıtlamak mümkün değildir. Abiyenizi seçerken nerede giyeceğinize, hangi tarzdan hoşlandığınıza, moda olan renklere özen göstererek şıklığı zirveye ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.