Abiye Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Düğün, nişan, özel günler, sünnet ya da şık davetler denildiğinde bayanların aklına ilk gelen endişe ne giyeceğim korkusudur. Her bayanın abiye elbise alırken dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Kişiden kişiye değişen beden ölçüleri, vücut hatları ve ten renkleri farklı seçenekler alınması için yeterli unsurlardır.

Elbisenin Kumaşına Dikkat!

Abiye elbise alırken bayanların dikkat etmesi gereken ilk unsur elbisenin kumaşıdır. Düğün ve nişan tarzı özel davetlerde saten ve polyester kumaşa sahip elbise modelleri tercih edilmelidir. Toplantı ya da yemek tarzındaki ritüellerde ise şifon ipek ya da saten tercihi yapılabilir.

Kabarık Abiye Elbise Modelleri

Kabarık Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbisenizin rengini seçmekte zorlanıyorsanız ilk çözüm yolu olarak elbiseyi üzerinize giymeyi deneyin. Yine de karar veremediyseniz bu sefer modadan destek alın ve modası geçmeyen renkleri kullanın. Her yılın moda renk trendleri arasında yer alan siyah, neon, platin ya da maviyi elbiseniz için düşünebilirsiniz.

Abiye Tercihinde Cesur Olun!

Abiye seçiminde moda tasarımcıları bayanların daima cesur davranmasını önerir. Sizin üzerinize ve vücut hatlarınıza hiç yakıştırmadığınız elbise modelleri sizi bambaşka biri yapabilir. Bu yüzden önyargılı davranmak yerine kıyafeti üzerinize giymeyi denemelisiniz.

Saks Mavi Abiye Modelleri

Saks Mavi Abiye Modelleri

Modası hiçbir zaman geçmeyen straples ya da ince askılı elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Vücudunuzda beğendiğiniz bölgeleri ortaya çıkarmak için detayları bu yönde tercih etmeli ya da aksesuar seçiminizi doğru yapmalısınız. Abartıya kaçmamanız durumunda günün en şık bayanı olabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.