Abiye Elbiselerde Rengin Önemi

Özel günlerin ve gecelerde kadınlar için en önemli o gün giyinilen elbise ve makyajdır. Makyaj pek sorun olmasa da elbise seçimi oldukça zor ve stresli bir mesele haline dönüşür. Bu yüzden kadınlar özel günlerden çok uzun bir süre önce elbise seçimi için zaman ayırmakta ve bu konuda üzerine kafa yoruyorlar.

Abiye Elbiselerde Renk Uyumu

Abiye elbise rengi tasarımından önce gelen bir husustur. Abiye elbise rengi tasarımıyla birlikte uyum halinde olmalı ve kişinin ten rengiyle de uyuşmalıdır. Abiye elbiselerde renk seçimi yine yaş kıstası ile ilgilidir. Abiye Elbise de renk seçimi yaparken eğer yaşınızla uyumlu bir renk seçimi yapmaz iseniz çok sırıtan bir görüntü ortaya koymuşsunuz demektir.  Bu yüzden özellikle ileri yaşlardaki kadınlar, gençlerin giydiği renklerden uzak durmaları onların daha kadınsı yapısını ön plana çıkaracaktır.

Renk Seçimi ve Yaş

Genç bir kadının çok ağır renkleri seçmesi, onu olduğundan yaşlı gösterecek ve gençliği ile uyuşmayan bir görüntü oluşturacağından dolayısıyla şıklık puanı çok düşük olacaktır. Yaşlı göstermesi ve aslında genç olması bir görüntü zıtlığı oluşturur. Bu yüzden genç kişilerin kesinlikle ağır renkler seçmemeleri, yaşlarının verdiği çılgınlığı giyiminde de kullanmaları gerekiyor.

Olgun kadınlar ise abiye elbise tercihlerinde renk seçimi genç ve çok canlı renkler olmamalıdır. Bu renklerin tercihini gençlere bırakmaları doğru bir davranıştır. Daha çok koyu ve ten renkleriyle uyumlu renk seçimi daha doğru bir tercihtir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.