Abiye Modelleri

Özel gecelerde, özel toplantılarda ve yemeklerde güzelliğini elbise giyerek taçlandırmak isteyen hanımların karşısına şık abiye modelleri çıkmaktadır. Her türlü özel geceye uygun model zenginliğine sahip olan abiyelerin en büyük özelliği gösterişli olmalarıdır. Gösterişli olan abiyeler giyecek kişinin tercihine göre çok açık veya daha tesettürlü olacak şekilde çeşitlendirilmiştir.

Abiye kıyafetler yapılacak programın özeliğine göre farklılık göstermektedir. Abiyeyi bir düğünde giyecekseniz farklı bir yemekte giyecekseniz farklı özelliklere sahip abiye seçmeniz gerekecektir.

Nişan ve Özel Geceler İçin Abiye Modelleri

Nişan ve kına gibi bayanların belki hayatlarında bir kere yaşayacakları özel günlerde giymeleri için üretilen modellerde canlı ve dikkat çeken renkler kullanılır. Kırmızı genellikle kına geceleri için tercih edilirken gece mavisi, pembe gibi renkler nişan ve sözde tercih edilir.

Kumaşlarına Göre Abiye Modelleri

Abiye elbiselerde çeşitli kumaşlar kullanılır. Tafta ve ipekli kumaşlar en fazla tercih edilen kumaşlardır. Son zamanlarda kumaşların üzerindeki detaylar artırılmıştır. Kumaşları üzerinde pul, boncuk işlemeleri, danteller, tüyler ve tüller bulunmaktadır. Kumaşına göre abiye modelleri farklı şekilde tasarlanır. Tafta tarzı kumaşların etekleri genellikle kabarık tercih edilirken dantelli kumaşlarda daha düz etekler tasarlanır. Tüyler elbisenin her yerinde olduğunda fazla abartılı durur. Bundan dolayı şık ve zarif bir görünüm elde etmek için tüyler elbisenin belli bölgelerinde kullanılır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.