Abiye Üstüne Şal Nasıl Bağlanır?

Abiye seçimi yaptıktan sonra zor olan ve seçiminde bir hayli karasızlık yaşanan konunun başında abiyeye uygun şal rengi ve modeli nasıl olmalıdır? soruları gelir. Renk seçiminden bir sonraki adım ise şal modeli belirlemedir.

Seçilen Abiye Üzerine Aynı Renk Şal Mı? Farklı Renk Şal Mı Takılmalı?

Genellikle özel günlerde şık bir abiyelerin tamamlayıcı rengi abiyenize uygun aynı renk ve tonda bir şal seçimidir. Abiyenizin renklerinde veya renge yakın bir ton bulamayan kişiler ise abiye rengine yakışan renk en çok hangisi ise onu seçer. Sizlere tavsiye olarak önerilen, abiye renginizin tonunda bir şal seçimi yapmanız yönündedir. Bu şekilde bir kombin ile bir bütünlük sergilemiş olacaksınız. Diğer parça ise abiyenize uygun şal modelini yaparak eksik olan kombini  tamamlamış olacaksınız.

Size Zarafet Katacak Şal Modelleri

Hem basit hem de bir başkasının yardımına ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz şal modellerini adım adım sizlere açıklayalım. Böylece en özel gününüzde kısa bir zaman diliminde pratik bir şekilde hazırlanın.

Bir Tarafı Uzun Bırakılan Şal Modeli

Aldığınız şalı iç kısmına 7-8 cm kadar katlama yapın daha sonra sağ tarafınızı daha uzun bırakacak şekilde başınıza örtün. Bir kaç küçük düzenlemenizi yaptıktan sonra kenarlardan içe katlayıp çene kısmınızdan güzelce iğneleyiniz. Sade bir abiye şal modeli istemiyorsanız taşlı ve incili aksesuarlar tercih ederek alın bölgenizden geçecek şekilde aksesuarları kullanarak şal modelinize şıklık katabilirsiniz.

Aksesuar kullanımında çengellerinden şalınıza iğnelemeniz yeterli olacaktır. İğnelenen bu yerleri ise şalın küçük kısmını katlayarak kamufle edebilirsiniz. Yerleştirilen aksesuar sonrasında bırakılan kısa kenarı boynunuzdan geçirerek diğer tarafa iğneleyiniz. Böylelikle küçük kısım ortadan kaybolmuş olacaktır. Ve son olarak uzun kısmı diğer omzunuza atmanız yeterli, omuz kısmından bii iki iğne ile sabitlediğiniz takdirde şalınız bozulmayacak ve uzun süre sizi taşıyacaktır.

Çiçekli Bandana İle Şal Yapımı

Özel günlerde genellikle sade modeller yerine çeşitli aksesuar ve takılarla şal modelleri tapılır. Bu modelde ise yine aynı şekilde bir tarafı uzun kalacak şekilde şallınızı bağlayın. Üzerine çiçekli bandanayı geçirin ve önemli olan nokta ise burada bu bandananın geri kalanını kamufle etmek. Uzun kısmı başınızdan dolayarak bandananın diğer kısımlarını kapatmış olarak zarif bir model yapmış olacaksınız.

Özel Günlerde Şalın Düzgün Durması İçin Dikkat Edilecek Püf Nokta

Özel günlerde o kadar dikkatli ve özenli bir biçimde yapılan şal modellerin bazen gece sonuna gelmeden kısa bir sürede bozulduğunu görürüz. Bunun en temel sebebi şalın altından yapılan topuzun düzgün olmamasıdır. Şal altından yapılan topuzun sık ve sivri olması sizin için hem rahatsız edici bir neden hem de yapılan şal modeli ne kadar iyi olursa olsun güzel durmamasına yol açar. Bu yüzden abiye üzerine şal bağlarken dikkat etmeniz gereken püf nokta topunuzun düzgün olmasıdır. Güzel ve şık bir görüntü için topunuzu dağınık yapmaya özen gösterin, sivri durmasından kaçınınız. Ayrıca dağınık bir topuz için saçınız ince veya kalın telli olmaması engel değildir. İnce telli bir saç yapınız varsa bu dağınık görüntüyü sağlamak adına topuz tokalarını tercih edebilirsiniz. İşinizi kolaylaştıracak daha şık görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.