Ağız Yarasına Ne İyi Gelir

Ağız yaralarının farklı farklı sebepleri olabilir. Bu nedenle bu yaraları ağız yarası deyip geçmemek gerekir. Diş ağrısı ya da apsesi sebebiyle, ateş yüksekliği sebebiyle, boğaz enfeksiyonu sebebiyle ortaya çıkan ağız yaraları doktorlar tarafından uygulanacak olan bir tedaviyle yok edilmelidir. Doktor tedavisine ek olarak ağız yarasını gidermek için uygulanacak yöntemler bulunur.

Tuzlu Su İle Gargara Yapmak

Ağzınızın içinde yara oluştu ve bu yara sizi rahatsız ediyorsa ağız yarasını gidermek için uygulanacak yöntemler arasında ağzı tuzlu suyla çalkalamak bulunur. Tuzlu su ağzınızda ortaya çıkan bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. Gün içinde ağzınızı üç kere tuzlu suyla gargara yaparak ağız içi yaralarınızdan kısa süre içinde kurtulmanız mümkündür. Ancak 1 hafta içinde geçmeyen inatçı ağız yaralarınız için mutlaka bir doktora başvurmanız şarttır.

Sirkeli Su İle Ağzı Yıkamak

Ağız yaralarından kurtulmanın bir diğer yöntemini ise sirkeli su kullanmak oluşturur. Sirke hem ağız kokusunu yok edecek hem de ağzın içinde oluşan yaraları kısa süre içinde tedavi edecektir. Ağız yarasını gidermek için uygulanacak yöntemler arasında bulunan bu yöntem en hızlı tesir eden yöntemdir. Yemeklerden sonra uygulanan bu yöntemle ağzınızda bulunan yara ve aftlardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ballı Süt İçmek

Ağız yarasını gideren ve rahatlatan bir yöntem olan ballı süt içmek, vitamin eksikliğinden kaynaklanan ağız yaralarına iyi gelen bir tekniktir. Eğer şeker hastalığınız yoksa bu seçeneği rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Şeker hastalığıyla mücadele edenler ise ballı süt karışımlarına toz veya çubuk tarçın ekleyerek bu içeceği tüketebilecektir. Ağız yaralarına karşı etkili olan şeker takviyesi sitteki minerallerle birleştiğinde ağız yaraları kısa sürede yok olacak ve diş rahatsızlığına karşı da pozitif bir içerik sağlanacaktır.

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.