Basenli Kadınlar Nasıl Abiye Giymelidir?

Kadınların en çok yakındığı durumlardan bir tanesi basenler oluyor. Basenli kadınlar ne tür abiyeler giyecekleri konusunda kararsız kalıyorlar. Basenli kadınlar tercih ettikleri abiye elbiseler ile birlikte basenlerini kapatacak tarzda modelleri üstlerine taşımalıdır. Böylece vücut yapısını daha iyi bir şekilde ortaya çıkarmış ve olan kusurları iyi bir şekilde saklamış olursunuz. Bölgesel bir problem olan basenler çok zor eriyen yerlerden bir tanesidir.

Bu sebeple basenli kadınların kıyafet seçiminde bu alanları saklayabilecek modelleri tercih etmesi son derece önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Basen yapısı geniş olan kadınların kesinlikle saten kıyafet tercih etmekten kaçınması gerekiyor. Çünkü bu tarz kumaşlar vücudun kusurlarını daha çok ön plana çıkarıyor. Aynı zamanda korse kullanımına da dikkat etmek gerekiyor. Korse ile birlikte vücudunuzu olduğundan 2 beden daha ince gösterebilirsiniz.

Göğüs Altından Genişleyen Modeller 

Geniş bir basan yapısına sahipseniz mutlaka göğüs altından genişleyen elbise modellerini tercih etmeniz gerekiyor. Böylece fazla kusurlarınızı kapatmış olursunuz. Fakat göğüs altı kısmının dar olmasına özen göstermek gerekir. Tamamen bol bir elbise giydiğini zaman bu defa olduğunuzdan daha kalın bir görüntüye ulaşmış olursunuz.

Bel kıvrımınızın iyi bir şekilde meydana çıkması ve bu kalça kısmının tamamen kapatılması iyi bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kısa elbiseler içinde uzun elbiseler içinde bu model son derece ideal olacaktır. Tamamen dar olan elbiseler de basen yapısı tamamen ortaya çıktığı için hoş bir görüntü oluşmuyor. Basen problemi yaşayan kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken abiye modellerinden biridir.

Çan Abiye Modelleri

Geniş bir basen yapısına sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken diğer bir elbise modeli ise çan abiye modelleri oluyor. Çan elbise modelleri ile basan yapısındaki genişliği tamamen kapatmak mümkün oluyor. Bu elbiseler bel kısmını tamamen oturduğu için olduğundan daha zayıf ve görünümü ulaşmanız mümkün olacaktır.

Bel kısmı da tamamen oturduktan sonra aşağı doğru genişleyen bir elbisedir. Daha temiz ve daha şık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda çok sevimli bir görünüm kazanmak da mümkün oluyor. Bu tarz elbiseler tercih edecek olan kişilerin mutlaka tek renk tercih etmesi gerekir. Aynı zamanda siyah renk tercih ederseniz çok daha zayıf bir görüntü elde etmeniz mümkün olur. Son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği elbise modelleri arasında yer alıyor.

V Yaka Abiyeler

Geniş basen problemi yaşayan kişiler V yaka elbiseler tercih ederek daha düzgün bir görünüm elde edebilirler. Odak noktasını basenlerden almak için V yaka tercih etmek gerekiyor. Geniş yakalı olmasından kaynaklı olarak dikkatler göğüs dekoltesine çekileceği için basenlerde olan dikkat tamamen kaybolacaktır. Aynı zamanda sırt dekoltesi de bu işlevi görüyor. Geniş yakalar ile birlikte hoş bir de koy da görünüm ortaya çıkıyor.

Bu taktikte her zaman işe yaramıştır. Geniş basene sahip olan kişilerin mutlaka an bel kısmı dar olan ve geniş yakalı abiyeler tercih etmesi gerekiyor. Hem volanlı hem de geniş dekolteli elbiseler tercih edildiği zaman basan görüntüsü tamamen ortadan kalkacak ve çok daha ince bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.