Büyük Beden Kadın Modasının Öne Çıkan Trendleri

Eski zamanlarda moda dünyasında 34 beden modası hakimdi. Büyük beden giyinenler için çok fazla imkan bulunmamaktaydı. Lakin artık moda dünyasını bunu kırdı hatta kırmakla yetinmesi büyük beden kıyafet kullanıcıları için bir trend akımı bile oluşturdu.

Kilo alıp verme ritüeli oldukça zor bir eylemdir ve çoğumuzun bu konu hakkında sıkıntıları olur. Önemli olan kilomuzu sevmek, vücudumuzu tanımak ve ona göre hareket etmektir. Giyim konusunda da bu husus çok önemlidir. Bedeninizi tanımalı ve ona göre kıyafetler giymelisiniz. Bu sizi çok daha zarif ve şık gösterecektir.  Asıl trend budur.

Büyük Beden Modası

Jean modası yıllardır süregelen bir moda anlayışıdır. Büyük beden ürünleri pek üretilmemekle birlikte büyük beden kullanıcılarının jean kıyafetlerden uzak durulması tavsiye edildi. Bu aslında yanlış bir yargıdır. Her parça tek başına vücuda yakışmadığı gibi jeanlerin de bu kusuru söz konusudur. Bedeninizin değil kombinin etkisi vardır. Jean giymekte özgürsünüz, artık üretimi sıkça yapılıyor. Sadece kombine ederken dikkatli davranmalısınız.

Tunikler büyük bedenlerin kurtarıcı denebilecek parçalardır. Alt bedene tercih edilebilecek her parça ile uyum gösterirler ve bedeni olduğundan daha zarif gösterirler. Modeller, özellikle son yıllarda tesettür modasının da gözdesi olması açısından gittikçe artmakta ve çeşitlenmektedir. Renk ve tasarım konusunda artık çok rahat zevkinize ve bedeninize hitap eden tunikler bulabiliyorsunuz. Son zamanların trendi ise bol tuniklerin altına dar paça pantolonların kullanımından yanadır.

Renklere Dikkat Edin

Büyük beden sahibi kişilere yapılan en klişeleşmiş öneri koyu renklerin tercihidir. Koyu renkler vücut kusurlarını örter, bu bir gerçektir. Lakin kilolarınız var diye de koyu renklere hapsolmak zorunda değilsiniz. Son zamanlar büyük beden modasına beyaz renk hakim olmaya başladı. Bu da büyük beden modasının artık daha özgürlükçü bir şekilde hareket ettiğini göstermektedir. Renk konusunda kendinizi kısıtlamayın. Unutmayın, bedeninize uygun kalıbı bulduktan sonra geriye kalan şeyler teferruattır.

Büyük Beden Şıklığı

Kilolarınızla barışın. Herkes zayıf bir bedene sahip olmak zorunda değildir. Değişen moda akımı içerisinde kilonun gündeme geldiği ve herkesçe benimsendiği tarihlerde mevuttur. Özellikle kilolu bir görünüme kavuşmak için uğraşanlar da bulunmaktadır. Yapmanız gereken vücudunuzu sevmek ve onu şımartmak olsun. Bol giyinin, koyu renkler giyinin gibi klişeleşmiş düşüncelere mahkum olmak zorunda değilsiniz. Siz de istediğiniz gibi dar giyinebilir ve açık renkler tercih edebilirsiniz. Daha ince bir görünüm elde etmeniz bu şekilde de mevcuttur. Zıt renkleri kullanın, koyu renklere hapsolmayın. Siyah giyiyorsanız yanına beyazı mutlaka ekleyin. Bu düşünülenin aksine sizi daha ince gösterecektir. Yüksek belli ürünlerin kullanımı büyük beden sahibi kadınlar tarafından ihmal edilen bir unsurdur. Kötü bir görünüm oluşturacağı düşünülür. Oysa yüksek bel pantolon veya etekler boyunuzu uzun gösterecek, bel oyuntularını ortaya çıkartacak, sizi olduğunuzdan zayıf gösterecektir. Özgürleşin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.