Büyük Beden Kadınlar İçin 10 Stil Tavsiyesi

Kilolarınız yüzünden istediğiniz tarzı, beğendiğiniz kıyafetleri kullanmaktan kendinizi mahrum bırakıyorsanız, artık buna son vermenin zamanı geldi de geçiyor. Moda dünyası artık her vücut tipine uygun kıyafetler üretebiliyor. Ayrıca istediğiniz kıyafeti kullanırken ince görünmeniz için de elinden geleni yaptığı söylenebilir. Kilo alıp-verme ritüeli her insan için oldukça sıkıntılı bir konudur. Alınan kiloların verilmesi zorluklar içerisinde gerçekleşirken kilo almak hiç de o kadar zor olmuyor. Kilo sahibi olduğumuz anda şık görünümü kaybettiğimiz hissine kapılıyoruz. Kusurları örtmek adına siyah gibi koyu renklerin içine hapsoluyoruz. Beğendiğimiz mini eteklerden, dar kalıplardan, dekoltelerden kaçınıyoruz. Oysa ki bunların hiçbirine gerek kalmadan, hiçbir şeyden ödün vermeden hem zarif bir görünüm elde edebiliriz hem de tarzımızı yaşatmaya devam edebiliriz.

Dengeye Dikkat Edin

Kilo insan vücuduna eşit şekilde dağılmaz. Bazen bazı bölgelerimizin diğerlerinden daha fazla kilo aldığı oluyor. Bu her insan vücudunda değişmektedir. Denge kurmak için öncelikle kendi vücudunuzu tanıyor olmanız gerekmektedir. Vücut şeklinize göre kıyafet seçimi yaparsanız bu sizi daha ince bir görünüme itecektir. Üst bölgeniz kalın ise, özellikle göbeğinizden şikayetçi iseniz düşük bel pantolon ve eteklerden uzak durmanız gerekecektir. Bu tarz kıyafet seçimleri yaparsanız bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Alt bedeniniz kilolu ise kıyafet seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken husus belden oturan bol ürünlerin tercihi olacaktır. Bu kilolarınızı bir hayli saklayan bir yöntemdir. Vücudunuzu tanıdığınız zaman ince gözükmek zor olmayacaktır. İç çamaşır tercihi yaparken de buna özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle sütyen tercihinde ölçülerinize sadık kalmalısınız. Ne dar ne bol sütyenler tercih etmemelisiniz. Orantılı görünüme kavuşmak için buna da dikkat edilmelidir. Kusurlarınız var diye kıyafetlerinizden vazgeçmeyin. Kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken tek şey dengeli bir görünüm olmasıdır. Onun dışında istediğiniz her şeyi giyebilir, engel tanımayabilirsiniz.

Detaylara Özen Gösterin

Kıyafetlerinizi seçerken işçiliğine özen göstermek zorundasınız. Kalitesiz işçilik ile üretilen kıyafetlerde dikişler kıyafetin özensiz durmasına yol açar. Üzerinizde sarkan kıyafetler ince bir görünüm kazandırmaz, aksine olduğunuzdan daha kilolu durmanıza neden olurlar. Bu kıyafetler arasında ücret farkı olsa da kaliteli işçilik ürünü olan kıyafetler aldıklarını payı kesinlikle hak ederler.

Kumaş Seçimi Yaparken Dikkat Edin

Saten kumaşlar kiloların dostu değildir. Mümkünse saten kumaş tercihi yapılmaması gerekmektedir. Ama bu saten kumaşlardan tamamen vazgeçmeniz anlamına gelmez. Özgür olduğunuzu unutmayın. Saten kumaşla ince bir görünüm elde etmek istiyorsanız, dar kesime sahip kıyafetlerin kullanımına özen göstermeniz gerekecektir. Eğer bol kesimler tercih ederseniz, saten kumaş sizi olduğunuzdan daha kilolu hale getirecektir. Kumaş kadar seçtiğiniz desenlere de dikkat etmeniz gerekiyor. Çizgili desenlerin tercihini  yatay çizgilerden yana değil, dikey çizgilerden yana kullanmalısınız. İstediğiniz her şeyi, daha uygun hallere getirip kullanabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.