Büyük Beden Şifon Bluz Modelleri

Büyük beden kadınlar diğer kadınlarımıza göre gardırop düzenlemelerine daha çok dikkat etmelilerdir. Aksi takdirde kıyafetler onları zayıf göstermek yerine daha da kilolu gösterecek bir görünüme neden olacaktır. Fazlalıklarınızı kapatmak için bol giyinmeniz sizi daha ince yapmayacaktır. Bunun yerine üzerinize oturacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Bu konuda kendinize güvenmeniz çok önemlidir. Sizin için kurtarıcı parçalar bluzlar olacaktır. Büyük beden şifon bluz modelleri sizin için ideal olabilir.

Bluz giymekten çekinen büyük bedenler için şifon bluz modelleri uygun modeller olarak tercih edilmektedir. Bu sebeple büyük bedenler bu modelleri özellikle özel günlerinde abiye olarak kullanmaktadır. Günlük yaşamda da kullanılabilecek şifon bluz modelleri uygun bir etek veya pantolon ile kombinlenerek giyilebilir.

Şık Şifon Bluzlar

Büyük beden şifon bluz modelleri dediğimizde bluzun rengine dikkat etmeliyiz. Renk kusurları dışa verecek bir renk olmamalıdır. Şifon dediğimiz kumaşlar yumuşak ve akıcı bir görünüm vermekte olan kumaşlardır. Tabii bununla beraber kıyafet konusundaki takıntılarınızdan da kurtulmalısınız. Seçeceğiniz uzun bluzlar da gövdenizin daha uzun görünmesini sağlayarak karın bölgenizdeki fazlalıkları kapatacaktır. Fakat boyunuz çok uzun değilse bluzun boyunun çok da uzun olmasına gerek olmayacaktır. Yoksa boyunuz daha da kısa görünecektir.

Şifon Bluz Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şifon kumaşlarda gerilme olmaz ve çok hafif bir kumaştır. Bu yüzden alırken ölçülere dikkat etmelisiniz. Nemi geçirmeyen bir malzeme olduğu için uzun kolluları yaz ayından çok kışın giyilmelidir.

Kombinler

Büyük beden şifon bluz modelleri tercih edilirken bu vücut tipine sahip kadınlar düz paça kesimine sahip pantolonları almalıdırlar. Dar paça pantolonlar sizin için yanlış bir parça olacaktır. Kalçalarınıza tam oturan pantolonlar bluzlarla kombinlendiğinde karnınızı gizlemenize de yardımcı olur. Yaka konusunda ise V yaka bluzlar büyük beden kadınlar için doğru seçimdir. Beliniz kalın, göğsünüz ve kalçalarınız büyük ise bele sıkı oturup kalçadan bollaşan bluzlar giymelisiniz.

Büyük beden bir kadın olarak kısa bir boyunuz varsa tek renk ve tek parça kıyafetlere eğilim göstermelisiniz. Kalın çizgili kıyafetlerden kaçınmalısınız. Çizgi kalınlığı dikine de olsa bir parmağı geçtiğinde kıvrımları belli eder ve doğru bir görüntü oluşturmaz. Terleme sorununa karşı aldığınız kıyafetin kumaşına dikkat etmelisiniz. Şifon bluzlar ne kadar şık görünse de günlük hayatta her zaman tercih edilmeyebilir. Eğer hala seçim konusunda kararsızlıklarınız oluyorsa modayı takip ederek de seçim yapabilirsiniz. Ama yine de unutmayın ki moda size en çok yakışandır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.