Büyük Gelen Elbise Nasıl Küçültülür?

Bazı giyim parçaları diğer giyim parçalarına oranla daha fazla tercih ediliyor. hem kullanımının rahatlığından ötürü hem de tek parça oluşundan ötürü kolayca kombin yapabilmek adına elbiseler özellikle en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Özellikle de yetişkin kadın grubu tarafından tercih edilen elbise modelleri yaz, bahar ve sonbahar aylarında farklı renk ve desen modelleri ile karşınıza çıkıyor. Sizler de mevsimlik olarak elbise giymeyi bir hayli seviyor ve dolaplarınızı dolduruyorsanız, kombinlerinizi de kolaylıkla pratik bir şekilde yapabilirsiniz. En sevdiğiniz renkte ve desenlerde kesime sahip elbise modeliniz artık size büyük gelmeye başlamış olabilir. Ya da çok beğendiğiniz bir elbisenin sizin bedeninize uygun bedeni kalmamış da olabilir. Bu durumda elbiseyi küçültmek sizin elinizdedir.

Elbiseyi Küçültme ve Daraltma Adımları

Size büyük gelen elbisenizi küçültmek için mutlaka en ve boy oranına dikkat ederek küçültme yapmanız lazımdır. Öncelikle eğer elbisenizi ilk kez aldıysanız ve bedeninize biraz büyükse, 30-40 derece arasında elbiseyi yıkamayı deneyebilirsiniz. Yıkandıktan sonra eğer elbisenizde biraz daralma ve çekme olursa, muhtemelen bedeninize tam olarak oturmaya başlar. Ancak yıkadığınız halde kumaşta çekme meydana gelmediyse, o halde ikinci seçenek olarak manuel küçültme işlemini seçmeniz gerekiyor. Bir terziye götürmeye vaktiniz ya da bütçeniz elverişli değilse, çok basit bir şekilde kendi çabanızla da elbiseyi küçültebilirsiniz.

Elbise Manuel Olarak Nasıl Küçülür?

Elbise manuel olarak dikim ve biçim işlemi ile küçülebilir. Elbisenizi giydikten sonra koltuk altlarınızdan ölçüm yapabilir ve o kısımları içe doğru kıvırarak yine iç kısımdan dikebilirsiniz. Böylelikle elbisenizin her hangi bir yerinden parça atmamış olacak ve ilerleyen zamanlarda elbise küçük gelmeye başladığında ise tekrardan büyütebilme payı bırakmış olacaksınız. Elbisenin hangi alanı bol ya da büyük geliyorsa, bu alanlara aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Üstelik kumaşınızdan hiçbir parça eksilmeyeceği için de seve seve ilerleyen zamanlarda da kullanıyor olacaksınız. Elbisenizi manuel olarak hiç ellemek istemiyor tamamen doğal yollarla küçültmek istiyorsanız, doğal yöntemlerden en etkili olanları kullanabilirsiniz.

Elbise Hangi Doğal Yollarla Küçülür?

Elbisenize herhangi bir terzi işlemi yapmak istemediğiniz takdirde, sıcak su doğal yöntemini deneyerek küçültebilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem ise tencerenizi su ile doldurmak ve kaynatmak. Daha sonra kaynayan suyun içerisine elbisenizi tamamen su ile kaplanacak şekilde yerleştirmek. 30 dakika boyunca kaynatma işlemine devam etmek ve dakika dolunca elbiseyi kaynayan sudan almak. Sudan alır almaz hemen soğuk su ile temasını sağlamaktır. Bu işlem sayesinde elbisenizi hiçbir el değmeden, kesme ya da biçme işlemi olmadan doğal bir yolla küçültmüş olursunuz. Üstelik elbisenizde orantısızlık da olmadan tamamen tüm alanlarını küçültmüş olacak ve gönlünüzde giymeye de devam ediyor olacaksınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.