Dantel elbise altına nasıl ayakkabı giyilir?

Şık ve iddialı görünümde etkili olan dantel elbise modelleri kombin konusunda avantajlı bir seçenektir. Dantel elbise seçimi yapılırken vücut tipine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bazı dantel elbise türleri fazlalıkların kolay yoldan gizlenmesine neden olacaktır. Siyah dantelli elbiseler bu nedenle fazlalıkları bulunan kadınlara sıklıkla tavsiye ediliyor. Siyah dantel elbise modelleri tek başına da oldukça etkileyici ve iddialıdır. Özellikle farklı türden aksesuar çeşitleriyle birlikte tercih edildiğinde çok daha farklı bir görünümün ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelir. Küçük çanta modelleri, renkli şapkalar, deri ceket çeşitleri dantelli elbise modellerine oldukça yakışmaktadır. Bunun yanında dantelli elbisenin altına nasıl ayakkabı gider sorusu kadınların aklında soru işareti oluşturur. Özellikle doğru bir kombin oluşturmak için bu konuda titiz bir kararın verilmesi lazımdır. Gelişigüzel ayakkabı seçimi yapmak yerine iyi bir araştırma sürecinin sonucunda ayakkabı seçilmesi tavsiye edilir.

Dantel Elbise Seçimi

Doğru bir kombin oluşturmak için ilk olarak size uyacak bir elbise modelini seçmeye özen göstermelisiniz. Bunun için vücudunuzu doğru bir şekilde tanımanız büyük bir önem taşımaktadır. Vücut tipine uygun elbise seçimi yaparak vücuttaki kusurların basit bir şekilde gizlenmesine neden olabilirsiniz. İnce bir bayansanız dantelli elbise seçimi yaparken diğer kişilerden daha şanslısınız. Özellikle dantelli elbiselerin çoğunluğunu çok iyi bir şekilde taşıyabilme avantajına sahipsiniz. Dantel elbise seçimi yapılırken aynı zamanda saç renginize de dikkat etmeniz lazımdır. Özellikle saç renginizle uyumlu bir elbise modelini satın almaya özen göstermeniz gerekir. Bunun yanında armut, elma, dikdörtgen gibi farklı vücut tipleri olduğundan dolayı ilk olarak vücut tipinizi öğrenmeli, daha sonrasında ise elbise satın almaya özen göstermelisiniz.

Doğru Ayakkabı Seçimi

Daha ışıltılı bir kombin oluşturmak için dantelli elbiselerle topuklu ayakkabıları kombin etmeyi düşünebilirsiniz. Aynı zamanda canlı aksesuar seçimleriyle özel davetler için uygun bir kombin oluşturmuş olacaksınız. Bu tür kombinler her türlü ortam için uygun olduğundan dolayı kombin yapma zorluğunun geride kalmasına neden olacaktır. Ayakkabıda renk seçimi de oldukça önemlidir. Lacivert, bej, gri, beyaz gibi renklerde karar kılmanız daha doğru bir kombinin ortaya çıkmasına neden olur. Eğer tercihiniz siyah dantelli elbise modelinden yana olacaksa, ayakkabı seçiminde altın rengini tercih etmeniz yerinde bir karar olur.

Elbiseniz dar bir kesme sahipse bu durumda sivri burunlu ayakkabı modelleri daha ideal olacaktır. Bu sene abiyelerde en popüler renkler arasında pudra ve gri bulunuyor. Tek renk kombinler oluşturarak risksiz bir seçim oluşturabilirsiniz. Ayakkabı seçimi yapmadan önce elbisenin modelinin nasıl olacağına karar vermeniz iyi olacaktır. Kombinde en son olarak ise çanta modelini seçmeye özen göstermelisiniz. Sade bir kombin oluşturanların daha hareketli aksesuar seçeneklerine yönelmesi büyük bir önem taşır. Bu sayede kombindeki sıkıcılığı hareketli ve renkli aksesuar seçenekleri üzerinden kapatabilirsiniz. Abiye konseptlerinde genel olarak büyük ebata sahip olan çanta modelleri zarif bir kombin oluşturmaya yardımcı olduğundan dolayı, ayakkabı modeliyle uygun olmasa bile tercih edilebilir. Bu nedenle bu tarz aksesuarlar arasında bir uyumun yakalanmasına gerek yoktur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.