Elbise Nasıl Katlanır?

Elbise giymek en rahat parçalardan birisidir. Tek parça olduğu için kadınlar tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında her geçen gün daha fazla yer almaya devam ediyor. Bir ayakkabı bir çanta ve bir aksesuar ile kombini kolaylıkla yapılan elbiseler genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih ediliyor. kullanımının kolaylığı ve dolaplarda fazla yer kaplamaması açısından her zaman daha fazla sevilmeye de devam ediyor. Elbise modelleri genellikle askılıklara asılmak istenir ancak boyu uzun olduğu için çoğu dolaba asılı şekilde sığmayabilir. Elbiselere özel bir bölüm açmak ve bu bölüme elbiseleri katlayarak koymak her zaman daha mantıklı ve tasarruflu bir işlemdir. Kıyafet dolabınızda tamamen elbise modellerine uygun bir alan açtığınızda, kullanımı ve yerleştirmesi çok daha kolay olacaktır. Üstelik bu alana elbiselerinizi asmak zorunda kalmaz ve tamamen katlayarak koyabilirsiniz. Katlama işlemi ise her parçaya özel olduğu için elbiselere de özeldir.

Elbise Katlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elbiseler tek parça ürünler oldukları için biraz uzun ve enlidir. Tişört ya da pantolon gibi minik parçalar olmadığı için bu ürünlere oranla biraz daha farklı şekilde katlanması gerekir. Elbiseleri katlarken mutlaka iki elinizi de aktif bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Öncelikle elbiseyi düz bir zemin üzerine sermelisiniz. Eğer elbisenizi ütüleyecekseniz, ütüledikten sonra buruşmadan katlamak için düz zemin üzerine dümdüz gelecek şekilde elbiseyi sermek oldukça önemlidir. Elbisenizi düz gelecek şekilde serdikten sonra, katlama işlemine yavaş yavaş geçebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus elbisenin kırıştırılmadan düz şekilde serilmiş olmasıdır.

Elbise Katlama Adımları Sizlerle

Elbisenizi artık katlamaya başlayabilirsiniz. Sağ elinizle elbisenin sol kolunu tutarak sol kolunun üzerine simetrik gelecek şekilde yaslamalısınız. Ardından yaka kısmından tutarak, yaka kısmını bel kısmına doğru üstten kıvırmalısınız. Yaka kısmı bel kısmına oturduktan sonra iki tane üst üste gelen kol kısımlarını sağa doğru katlayarak yakanın üzerine gelmesini sağlamalısınız. Yaka bel kısmının üstüne, kollar da yakanın üstüne geldikten sonra büyük kısmı tamamlanmış olacaktır. Daha sonra bu katlı kısmı ister rulo şeklinde dürebilir ister katlama işlemine devam edebilirsiniz. Rulo şeklinde yapmak, dolaptaki yerden tasarruf etmenize daha fazla olanak sağlar.

Elbisenin Son Katlama Aşaması Sizlerle

Elbiseyi rulo olarak katlamak yerine kare olarak katlamaya devam etmek istiyorsanız, son kısmına gelmiş bulunuyorsunuz. Yaka ve kolları iç içe geçirebilir ve ardından bu kısmı alttan tutarak etek kısmına doğru katlayabilirsiniz. Etek kısımları dar ise işiniz çok daha kolaydır. Ancak elbisenin etek kısımları bol ise mutlaka bu katlama işleminden sonra dışarıda kalan etek kısımlarını da içe doğru katlamasınız. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık elbiseniz dürülmüş bir şekilde dolapta yerini almaya hazır hale gelmiş olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.