En Güzel Nişanlık Modelleri

Evlilik hazırlıklarına başlayan çiftleri düğün öncesi nişan töreni bekler. Nasıl ki düğün denilince aklak gelinlik ve damatlık geliyorsa, nişan deyince de akla nişanlık abiye elbiseler gelir. Yıllardır hayalini kurduğunuz ve sevgilinizle bir ömür boyu sürecek birlikteliğe ilk adımı atmaya hazırlandığınız nişan töreninizde siz de törenin en şık ve gösterişli kişisi olmak, tören boyunca bir kuğu gibi görünmek istiyorsanız, tören için tercih edeceğiniz elbiseyi tercih ederken tüm detayları düşünmeniz gerekir.

 Nişanlığınızı almadan önce biraz hesap kitap yapmaya ne dersiniz? Nişanınız hangi mevsimde, nasıl bir mekanda olacak? Peki eşinizin üzerinde nasıl bir takım var? 

Nasıl Bir Nişanlık Tercih Etmelisiniz?

Nişanlık seçerken bazı noktalara dikkat ettiğinizde gecenin en şık kadını siz olabilirsiniz.

Hava Nasıl Olacak

Nişan gününüzde havanın nasıl olacağını mutlaka öğrenmeye çalışın. Siz cıvıl cıvıl, uçuşan etekleriyle mini bir abiye beğenmiş olabilirsiniz ama yağmurlu bir sonbahar gününde bu kıyafetiniz koşullara aykırı kaçabilir. Düğününüzde havanın nasıl olacağını öğrenmek için Hava Durumu Aracı’ndan mutlaka yardım alın. Ayrıca, gerekli olduğunda mini elbisenizi tamamlayacak dantel bir bolerodan da yardım isteyebilirsiniz.

Nasıl bir Mekan

Restoran, spor klubü, ev, otel? Nişanlıkla harika görünmenin sihirli formulü şudur: yer olarak evden ve saat olarak gündüzden uzaklaştıkça etek boyu uzar, makyaj koyulaşır ve topuklar yükselir. Bu formülü akılda tutarak akşamüzeri evde aileler arasında yapılacak nişandan açık havada verilen kokteyle; spor klubünüzdeçekirdek grupla yenilecek akşam yemeğinden otelde verilecek davete kadar tüm mekanlara uygun nişanlığınızı seçmekte zorlanmayacaksınız.

Vücut Özellikleriniz

Bir mankenin üzerinde gördüğünüz bir abiye modeline vurulmuş olabilirsiniz. Tavsiyemiz: atlamayın! Acaba o kıyafet sizin vücut yapınıza, yüz şeklinize ve saç modelinize uygun mu? Yoksa kusurlarınızı gizleyip güzel yönlerinizi ortaya çıkarabilecek bir başka model de bulabilir misiniz? Vücut tipinize en uygun abiye modellerinin neler olduğunu basit bir araştırmayla öğrenebilirsiniz.

Damatla Uyum

Damadın nişan için kıyafet tercihleri siyah, koyu gri, lacivert, açık gri, bej, kırık beyaz ya da krem renklerinde olacaktır. Hafif mafyöz tavırları olan bir damada çizgili takımlar da çok yakışacaktır. Damadın kıyafeti ile nişanlığınız arasında birebir bir uyum olması gerekmese de açık ve koyu tonların beraber kullanılması gerektiğini hatırlamakta fayda var. Sıcak tonlardaki takım elbiselerle ( açık gri, bej, krem) benzer renklerdeki nişanlıkları birbirleriyle kombine ederken, sert tonlardaki takım elbiseleri (siyah, lacivert, koyu gri) daha kontrast renklerdeki; örneğin kırmızı, çingene pembesi ya da zümrüt yeşili gibi nişanlıklarla beraber kullanmanız iyi olur. Bu tatlı uyumla herkese ruh eşinizi bulduğunuzu tekrar kanıtlayacaksınız!

Her şeyden önce nişan abiyenizi seçerken taşlarla, payetlerle süslenmiş çok allı pullu, aşırı dekolteli modelleri tercih etmemeye özen gösterin. Bu tarz elbiseler, dikkat çekenin siz değil elbiseniz olmasına neden olur. Aşırı dekolte ise gelin olmaktan çıkmanıza ve dekoltenizle ilgi odağı olmanıza neden olur.

nişanlık
nişanlık

Seçiminizi mutlaka son trend tasarımlardan yana kullanmak zorunda değilsiniz. Belki modanın kalbi o şekilde atıyor olabilir ama sırf moda diye vücudunuza yakışmayan, tarzınızı yansıtmayan elbiseleri tercih etmeyin. Son yıllarda çiftlerin birbirleri ile renk uyumunu yakalaması çok moda. Damatlık ve nişanlık seçerken bu ayrıntıyı da dikkate alabilirsiniz. Nişanlık seçimi ve en son nişan abiye modelleri için ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın moda size yakışandır. Moda diye içinize sinmeyen kıyafetleri tercih etmeyin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.