Fırfır Detaylı Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbise modelleri çeşitlerinden bir tanesi de fırfır detaylı abiye elbise modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fırfır, giysi, perde ve benzeri şeylerin kenarlarına dikilen, kırmalı ya da büzgülü süse verilen isimdir. İstenilen uzunluğu elde etmek için birden fazla fırfır parçası birbirine eklenir.  Bu parçaların aynı iplik yönünde birbirine eklenmesi, desenliler ve karelilerin aynı deseni izleyecek şekilde kesilmesi gerekmektedir. Burada karıştırılan bir detay vardır. Eğer düz kumaşlardan kesilerek yapılırsa buna fırfır denilir ama kumaş daire olarak kesilip yapılıyorsa buna volan adı verilmektedir.

Abiye Elbise Nasıl Seçilmelidir?

Vücut tipi Kum saatine benzeyen bayanlar; bel kıvrımlarını daha belirgin hale getirmek için uzun ve beli ince olan elbiselerden seçebilirler. Bunun yanı sıra basene kadar oturan ve aşağı doğru A biçimini alan elbiseler de sizi çok şık gösterir. Likralı kumaşlardan kesinlikle uzak durmanız gerekir. Aynı zamanda saten ya da kadife gibi kumaşları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yumuşak dokulu ve dökümlü ipek şifon gibi kumaşlara da yönelebilirsiniz. Bu tarz kumaşlarda düz renkleri ya da küçük desenleri seçmelisiniz. Fırfır detaylı abiye elbise modelleri seçiminde özenli davranmak; şık bir görünümün elde edilmesini mümkün kılar.

Abiye elbise modelleri arasında seçim yapacak elma vücut tipine sahip kadınlar ise dikkatleri karın ve bel bölgesinden uzaklaştırmalıdır. V yakalı ve derin göğüs dekolteli A formlu elbiseler tam olarak size çok yakışacaktır. Ayrıca anvelop elbiselerde karnınızı başarıyla saklayacaktır. Bunun yanı sıra bel ve boyun bölgesindeki işleme, taşlar, pullar ve payetlerden uzak durmanız gerekir.

Armut vücut tipine sahip kadınlar, zarif, elegan ve sofistike görünmek için sade bir gece elbisesi seçebilirsiniz. Bu tarz kadınlar omuz detaylarını vurgulamalıdır. Bu yüzden omuzda drape, taş, işleme, payet ya da fırfır detayları kullanılabilir. Göğüs dekolteli, göğüsten oturup robadan aşağı doğru genişleyen modeller basen ve baldır bölgenizi ustalıkla saklayacaktır.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar, kıvrımsız hatlarını daha kıvrımlı hale getirmeliler. Omuzları geniş gösteren, belden daralan ve etekleri çan şeklinde genişleyen elbiseler ile kıvrımlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Elbisenin üst kısmının oldukça sade olması gerekir. Eğer ki elbisenizde taşlar, süsleme, işleme ya da payet detayı isterseniz etek kısımlarında tercih edilmelidir.

Abiye Elbiselerde Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Fırfır detaylı abiye elbise modelleri söz konusu olduğunda farklı aksesuar seçenekleri karşımıza çıkıyor. Abiye elbise modellerinin seçiminde sırt ya da göğüs dekoltesi tercih ediyorsanız saçlarınızın dekolteyi kapatmaması gerekir. Bu yüzden topuz biçiminde saç modeli kullanmanız doğru olacaktır. Eğer kıyafetinizde taş, işleme gibi süsler varsa ayakkabı ve çantalarınızı düz, mat renklerden seçmelisiniz. Tam tersi düz ve pastel renklere sahip abiye elbisenizi taşlı, pullu, dore ya da lame ayakkabı ve çantalar ile birleştirebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.