İş Yemekleri İçin Uzun Elbise Modelleri

Her nerede olursanız olun, ilk izlemin karşı tarafta her zaman farklı bir algı oluşturur. Bu iş için ne kadar ciddi ve işe önem veren biri olduğunuzu göstermeniz için iş yemeklerinde uzun elbise modellerinden birini seçmelisiniz. Bu yüzden ilk izlenim her zaman çok ama çok önemlidir. Bu durum özellikle de iş görüşmelerinde daha da etkilidir.  Bir insanı hiçbir zaman ilk bakışınızda tanıyamaz, onun kişisel özelliklerini, huylarını veya alışkanlıklarını bilemezsiniz. Fakat ilk izlenimde, karşılaştığınız kişinin enerjisinin yüksek olması onun her zaman diğer rakiplerine nazaran 1-0 önde başlamasına sebep olacaktır.  İş yemekleri için uzun elbise modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda seçenek çıkıyor.

İlk bakışta iş yemeklerinde, karşımızdaki kişinin özelliklerini bilemeyebiliriz ama onun iş görüşmesine gelirken oluşturduğu kombinden yola çıkarak hakkında fikir sahibi olabiliriz. Bu elbiseler ile karşımızdaki kişinin ciddi, ağır başlı, sorumluluk bilinci taşıyan biri olup olmadığına karar verebiliriz… Elbette bunlar sadece ilk aşamada bizim tahminlerimizi oluşturacaktır, fakat zamanla bu tahminlerinizin ne kadar doğru olduğunun farkına varacağız. Bu yüzden iş görüşmelerine ve iş yemeklerine giderken bizim imajımıza katkıda bulunacak çeşitli kombinleri tercih etmeliyiz.

İş Yemeklerinde Mekan Önemli Mi?

Bu arada elbise seçimi kadar mekanın seçimi de önemlidir. Öncelikle, önemli olan nasıl bir mekanda iş yemeğinde buluşacağınızdır. Size önceden bunun bilgisi mutlaka verilir. Gideceğiniz mekan şık ve eğlenceli bir mekan olabilir. Eğer klasik sıkıcı iş yemeklerinden uzak daha enerjik ve eğlenceli bir yemek olacaksa, yine de siyahtan vazgeçmeyin deriz ama küçük dekoltelerle kıyafetinizi fazla ciddiyetten de kurtarabilirsiniz. Uzun elbise modelleri, iş yemeği için mekana göre seçildiğinde oldukça yerinde ve iddialı seçimler olacaktır. İş yemekleri için uzun elbise modelleri günümüz itibariyle mekana uygun olarak da tasarlanabiliyor.

İş Yemekleri İçin Elbise Nasıl Seçilmeli?

Siyah renk seçimi kişiyi karşı tarafa oldukça ciddi gösterir ki, iş görüşmeleri ve iş yemekleri için oldukça yerinde tercihlerdir. Fakat bu modelde elbiseleri herkesin taşıması kolay olmayacaktır. Genelde bu model elbiseleri uzun boylu ve zayıf kadınlara öneriyoruz.

Hem seksi hem ciddiyet veren elbiseler, sizi ciddiyetin sıkıcılığından kurtaracak ve kadınsı özellikteki çekicilik ve alımlı görüntünüzü pekiştirip karşı tarafa pozitif bir enerji yansıtacaktır.

Açık tenliler, dolaplarında kahverengi, gri, bordo, lacivert gibi koyu renkli kıyafetler bulundurmalılar. Ten renginizi boğacak tarzda, pastel ve yumuşak renkli tonlardan uzak durmalıyız. Cilt rengimize zıt renkler tercih ederek daha ilgi çekici bir görüntü elde edebiliriz.

Buğday tenli kişiler, daha parlak ve koyu tonlar tercih ederek görünümün daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirler. Cilt renginize yakın olan sarı ve yeşil renkleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sizi daha canlı ve güzel gösterecektir.

Koyu tenli kişiler ise, kendilerine en çok yakışan renk olan beyazı tercih etmelidir. Bunun dışında pembe, sarı ve yeşilin tonlarında kendilerine çok yakıştığını belirtelim. Özellikle koyu renklerden uzak durmalılardır. İş yemekleri için uzun elbise modelleri seçiminde özenli davranmak elbette ki sizi şık ve gösterişli yapacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.