Kazak Nasıl Katlanır?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi kazak nasıl katlanır konusu oluyor. Kazak katlamanın pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Dolap tipinize uygun olacak şekilde yöntemleri tercih etmeniz gerekir. İnsanlar daha çok mağaza tipi kazak katlama yöntemleri tercih ediyor. Fakat dolabında çok az yer bulunan kişiler için de farklı kazak katlama yöntemlerini tercih etmesi gerekiyor. Bavul hazırlarken genellikle rulo şeklinde kazaklar katlanır.

Böylelikle alan tasarrufu yapmak mümkün olacaktır. Küçük bir dolaba sahip olan kişilerde kazaklarını rulo şeklinde katlayarak alan tasarrufu sağlayabilir. Hediye paketi yapacak olan kişilerde farklı bir katlama yöntemi tercih etmektedir. Bu sebeple çok farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler arasında en uygun olanını tercih etmeniz gerekir. Belirli aparatlar yardımı ile de kazak katlamak söz konusu oluyor. Bu şekilde katlama yöntemi tercih edildiği zaman çok daha kolay bir işlem gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Mağaza Tipi Kazak Katlama

Kadınların ve erkeklerin en çok tercih ettiği katlama yöntemlerinden bir tanesi mağaza tipi kazak katlama yöntemi oluyor. Son derece düzenli duran bir katlama yöntemi olmaktadır. Bu sebeple ön plana çıkan yöntemler arasında yer almaktadır. Büyük ve kalın kazakların bile daha düzenli durmasını sağlamak adına mağaza tipi kazak katlama yöntemi ne tercih etmek gerekir. Bu yöntemi gerçekleştirmek için marşonlar orta kısımda toplanır.

Böylece kesişme ihtimalleri ortadan kalkmış olur. Daha sonra kazan alt kısmı aşağı doğru çevrilir. Daha sonra ters çevirme işlemi gerçekleştirilir ve tekrar bükülür. Son derece kolay bir işlem olmasından dolayı insanlar genellikle bu yöntemi tercih etmektedir. Pratik bir işlem olmasının yanı sıra her kazağın daha düzenli durmasına yardımcı oluyor. Dolabınızda ki bütün kazakların aynı tip katlanması daha düzenli bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Mağaza tipi katlama yöntemini el yordamı ile yapamayan kişiler kalın kartonlar ile bu yöntemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Kolları Yanlara Katlama Yöntemi

Diğer bir yöntem ise kolları yan tarafa katlama yöntemi olmaktadır. Kazak ters çevrilir ve kollar paralel olacak şekilde iki yana katlanır. Kolları katlarken alt kısmında bulunan geride iki yana doğru katmak gerekir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kazağın alt kısmı ile üst kısmını birleştirmek gerekir. Son derece pratik yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. Böylece kazaklarınız daha ince bir görünüme kavuşacaktır.

Mağaza tipi katlama yöntemi ile benzerlik göstermektedir. Özellikle V yaka olan kazakları bu şekilde kaplamak çok daha düzenli bir görünüm ortaya çıkarır. İnsanlar genellikle bu yöntemi de tercih etmektedir. Hediye paketi yapacak olan kişilerde bu şekilde katlama yöntemlerini tercih edebilirler. Kapşonlu kazakları ise alt kısımları üst kısmı birleştirirken orta kısımda bırakmak gerekiyor.

Rulo Şeklinde Katlama 

Daha çok valizlerde kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Alan tasarrufu sağlamak adına rulo şeklinde katlama yöntemi tercih edilmektedir. Bu katlama yöntemini gerçekleştirmek için ilk olarak kazağı ortadan ikiye katlamak gerekir.

Daha sonra alt kısmından yukarıya doğru sararak çıkmak gerekir. Kazaklar kırışmadığı için bu yöntem ile katlamak son derece uygun olacaktır. Daha sonra kazakları dolabınıza dik bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.