Kilolu Bayanlar Nasıl Abiye Giymeli?

Büyük bedenli kadınlar özellikle abiye seçimi yapma konusunda zorluk yaşamaktadır. Bu konuda gelişigüzel yapılan seçimler ise bayanların umduğunu bulamamasına neden olabilir. Büyük beden için abiye seçimi sırasında beklenen sonuçların alınabilmesi için aşağıdaki adımlara dikkat etmek yerinde olacaktır:

V Yaka Abiye Modelleri

V yaka abiye modelleri büyük beden kadınlar için biçilmiş kaftandır. Vücudun dengeli gözükmesine neden olacak bu abiye modelleri, üst bedendeki fazlalıkların başarılı bir şekilde gizlenmesine neden olur. Ayrıca boyun daha uzun gözükmesine olanak sağladığından dolayı bu tarz bir etki oluşturmak isteyen kişilere tavsiye edilmektedir. Öte yandan V yaka abiye modellerinin diğer avantajlı noktası ise, her türlü ortamda rahatlıkla tercih edilebilir olmasıdır. Özellikle risksiz bir kombin oluşturmak isteyenler için önerilen abiye modelleri arasında bulunur.

Sade Abiye Modelleri

Fazla kiloya sahipseniz, şatafatlı abiye modellerinden uzak durmanız gerekir. Bu tarz ağır kıyafet seçenekleri kiloların daha fazla ortaya çıkmasına neden olurken, kilolu bölgelerin ön plana çıkmasına neden olur. Bu tarz gösterişli abiye modellerinin yerine, minimalist abiye modellerinde karar kılmanız sizin için daha uygun olacaktır. Kombinin gereğinden fazla sade olduğunu düşünürseniz, hareketli aksesuarlar kullanarak kombini canlı bir hale çekebilirsiniz.

İnce Kumaşlı Abiye Çeşitleri

Kilolu kadınlar için abiye seçimi sırasında kalın kumaşlı abiyelere yönelmek büyük bir hatadır. Bu tarz kumaş türleri kilolu bölgelerin daha fazla ön plana çıkmasına yol açar. Bu nedenle ağır kumaşlar yerine, ince ve düz kumaş türlerinde karar kılmanız daha mantıklı olacaktır. Aynı zamanda ince kumaşlı abiye çeşitleri rahat hareket etmeye neden olacağından dolayı, davet boyunca kendinizi iyi hissetmenize imkan sağlar.

Kemerli Abiye Modelleri

Kemerli abiye çeşitleri, özellikle göbek bölgesinde fazlalık olduğunu düşünenler için idealdir. Bu tarz abiye çeşitleri göbek bölgesindeki yağların basit bir şekilde gizlenmesine neden olur. Özellikle kalın bir bele sahip olanların inceltici etkiler ortaya çıkarması için kemerli abiye modellerinde karar kılması doğru bir seçim olacaktır. Ancak beklenen sonucu almak için kemerin boyutuna dikkat edilmesi gerekir. Kalın kemerli abiye modelleri riskli sonuçlar vereceğinden, ince kemerli abiye modellerinde karar kılınması gerekir. Bu sayede beklenen etkiyi kısa yoldan ortaya çıkarmış olursunuz.

Askılı Modeller

Özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için önerilen seçenekler arasında bulunur. Dikdörtgen vücut tipinde düz bel, geniş omuzlar, dar basen bulunur. Daha dengeli bir görüntünün ortaya çıkması için askılı veya straplez abiye modelleri daha uygun olacaktır. Üst ve alt beden arasında denge kuracak bu tarz elbiseler ayrıca boyun daha uzun gözükmesine yardımcı olacağından bu tarz bir arayış içinde olanlara tavsiye ediliyor.

A Yaka Elbiseler

Armut vücut tipine sahip olan kadınlar için A tip elbise modelleri önerilir. A tipi vücutta geniş basenler bulunduğundan dolayı, basen bölgesi bol olan elbise seçenekleri üzerinde durulmalıdır. A tipi elbise modelleri basen bölgesindeki fazlalıkların başarılı bir şekilde gizlenmesine olanak sağlar. Aynı zamanda bel bölgesini sardığından dolayı vücudun daha ince gözükmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle armut tipine sahip olanların incelemesi gereken seçenekler arasında bulunur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.