Kilolular Nasıl Elbise Giymeli?

Fazla kilo sorunu olan insanlar bazen kendilerine uygun bir kıyafet seçimi yapmakta zorlanabilirler. Genel olarak baktığımızda,uygun bir kıyafet seçimi ile fazla kiloları gizlemenizin ve olduğunuzdan daha zayıf görünmenizin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle elbise giymek için mutlaka düzgün vücut hatlarına sahip olmak gerekir gibi yanlış bir algıya kapılmamak gerekir. Dileyen herkes, kendi vücuduna uygun bir elbise bularak satın alabilir ve giyebilir.

Hanımlar için giyim çok önemli bir konusudur. Alışveriş yaparken bazen saatlerini harcayabilirler. Bazıları için alışveriş yapmak çok kolaydır çünkü zayıf oldukları için ürünleri denemeden dahi alabilirler. Bazıları için de kıyafet alışverişi biraz daha zor olabilir. Eğer fazla kilolalarınızın olduğunu ve elbise seçiminde zorlandığınızı düşünüyorsanız, yazımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Uzun Elbise Modellerini Deneyin

Uzun elbiselerin her zaman zayıf gösterici bir etkisi olmuştur. Özellikle abiye elbiselerde tercihinizi uzun elbiselerden yana kullanırsanız, fazla kilolarınıza rağmen elbise üzerinizde son derece şık durabilir. Hem günlük hem de gece elbiselerinde tercihiniz uzun elbiseden yana olmalıdır.

Diz hizasındaki ya da diz üstündeki elbise modelleri, boyunuzu keseceği uzun kısa ve kilolu görünmenize sebep olabilir. uzun elbiseler ise yarattığı algı gereği sizi daha uzun ve ince gösterecektir. Böylece siz de özel günlerde ya da günlük yaşantınızda elbise giymenin keyfine varabilirsiniz.

Desenden Kaçının

Desenli modeller, fazla kilolarınızın göze batmasına sebep olabilir. Özellikle kumaştaki gerilmeden dolayı desenler kayarsa, ortaya hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkar. Bu nedenle fazla kilolu hanımların olabildiğince desenli elbise modellerinden kaçınmaları gerekir.Düz elbise modelleri ile şıklığı yakayabilir ve daha zayıf görünebilirsiniz.

Eğer mutlaka desen kullanmak istiyorsanız, dikey çizgileri kullanabilirsiniz. Dikey çizginin zayıf gösterici etkisi uzun yıllardır bilinir. Siz de bu etkiyi kullanmak için dikey çizgileri olan elbiselere yönelebilirsiniz.

Koyu Renklerden Şaşmayın

Siyah, koyu mavi, koyu kahverengi gibi renkler sizi zayıf gösterir ve fazla kilolarınızı mükemmel bir şekilde gizler. Bu renklerden tasarlanmış bir elbise tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Özellikle siyah renkte elbiseler hem çok şık durur hem de kilolu hanımlar rahatlıkla tercih edebilir.

Hem gece elbislerinizde hem de günlük elbiselerinizde koyu renkleri tercih ederek zayıf gösterici etkisinden yararlanabilirsiniz. Siyahın abiyelerde en çok tercih edilen renk olduğunu zaten biliyoruz. Siyah renginden gelen bu büyülü etkiyi siz de kullanabilirsiniz.

Kendinize Güvenin

Bir elbisenin üzerinizde iyi durmasının birinci şartı, içinde kendinizi iyi hissetmenizdir. Eğer siz kendinize güvenirseniz ve beğenirseniz, bu olumlu etkiyi çevrenize de yayarsınız. Bu nedenle ne kadar fazla kilonuz olursa olsun bu durumu kafanıza takmamanız ve kendinizle barışık olmanız önemlidir.

Eğer özgüveniniz yüksek olursa, giydiğiniz elbiseyi çok güzel bir şekilde taşırsınız. Işıltınız tüm çevreye yayılır ve insanlar fazla kilolarınızı görmek yerine özgüveninizden etkilenirler.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.