Kış Düğünlerinde 2020 Gelinlik Modası

Günümüz itibariyle kış düğünleri için gelinlik modası söz konusu olduğunda klasik, bohem, minimal, modern veya ışıltılı çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. 2020 kış gelinlik modelleri, düşük omuzlar, uzun kollar, dar kesimler ve üç boyutlu çiçekler gibi seçenekleri ile reyonlarda yerlerini almaktadır.

2020 Kış Gelinlikleri

Kısa üstler tekrar geliyor. Gelin adaylarının, kaburga kemiklerinizi sergileyen gelinlikler ön plana çıkmaktadır. Birkaç yıl önce gelinliklerde büyük bir değişiklik yapılarak öne çıkan ayrı parçalı gelinlikler kış düğünleri için gelinlik modası olarak tekrar karşımıza çıkmaktadır. 2020 Kış gelinlik modası ile üst parçalar kısa tutularak onunla uyumlu eteklerle modern bir görüneüme sahip oluyor.

Düğün bittikten sonra eğlence bitmez diyenler için diğer bir gelinlik modeli Tulum tipi gelinliklerdir. Tulumlar mükemmel bir parti görünümü yaratmaktadır. Geliştirilen tulum tipi gelinlikler, uçuşan ve bohem kesimlerden modern ve hatta seksi dantellere kadar farklı stillere sahiptir.

Geçtiğimiz yılın öne çıkan gelinlik modeli olan Meghan Markle’nin Givenchy imzalı gelinliği trendleri belirlemeye devam ediyor. Bu sene de kayık yakadan düşük omuzlara, akışkan ve tok kumaşlarla tasarlanan sade ve minimal silüet tipi gelinlikleri sık sık göreceğiz.

Bu senenin diğer bir değişimi kollarda yapılıyor. Dalgalı kumaşlar, hacim ve egzajere kesimler sayesinde kollar, 2020 Kış gelinlik modellerinde adeta Rönesans havası estiriyor. Gösterişli kolları ile öngörülemez bir etki ve heyecan uyandıran bu gelinlikler ile ekstra bir takı takmanıza bile gerek kalmayabilir.

Ve bu gelinliklere yapılan yenilik ile gelinliklere farklı bir hava katılmaya çalışıldı. Nedir peki bu yenilik? Gelinlikler cep ekleniyor! Yan dikişlerin içine gizlenen tasarımlardan görünüme bir aksesuar olarak belirgin şekilde eklenen modellere, cepli gelinlikler 2020 Kış sezonunun dikkat çekici modelleri olarak ön plana çıkacaktır.

2020 İçin Gelinlik Duvakları

Duvaklar hoş bir görüntü yaratmak için kullanılan sıradan gelin aksesuarları olarak algılanabilir ama gerçek bu değildir. İşin aslı duvakların bir gelinliği tamamlamaktan çok daha önemli görevleri var. Hatta duvakların gelinliklerden önce ortaya çıkmış bir gelenek olduğunu bile söyleyebiliriz. Antik yunanda gelinler şeytani ruhlardan korunmak için ateş kırmızısı bir duvak takarlardı. İnanışa göre bu kırmızı duvak gelin hareket ettikçe alev gibi görünerek kötü ruhları korkutup kaçırırdı. Milattan önce 2000’li yıllarda Asurlularda ise nikâhın resmiyet kazanması için gelinin şahitler huzurunda duvak ile yer alması gerekiyordu.

Ve günümüzde en dikkat çeken duvak modelleri ise, Meghan Markle’nin 5 metrelik duvağı Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli merdivenlerini çıkarken göz kamaştırıcı görünmüşken kraliyet ailesine mensup olmayanlar için bu ihtişam daha ölçülü bir gösterişle yeni bir hava yarattı. Gelinlikle adeta bütünleşen gösterişli duvaklar, kış düğünleri için gelinlik modası kıyafetlerine fazladan drama eklemek isteyenler için idealdir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.