Kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli?

Kısa boylu kadınların onlara uygun olmayan kombinler hazırlanması daha kısa gözükmelerine yol açabilir. Bu alanda beklenen etkilerin ortaya çıkmasını sağlamak için çeşitli adımlara dikkat edilmesi yerinde olacaktır. İşte kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna cevap olacak ipuçları:

Vücuda Oturan Elbiseler

Volumlu elbise modelleri özellikle uzun boylu kadınlar için idealdir. Kısa boylu kadınlar tarafından tercih edildiğinde boyun daha kısa gözükmesine yol açabilir. Bu nedenle bu tarz modeller minyon kadınlar için riskli seçenekler olarak tanımlanır. Bu tarz seçeneklerin yerine vücuda tam olarak oturacak elbise modellerinin tercih edilmesi tavsiye edilir. Bu tarz elbiseler daha ince ve orantılı bir görüntünün ortaya çıkması için birebir olmaktadır.

Tek Renkli Elbiseler

Renkli bir elbise modeli vücudunuzun yarıdan bölünmesine neden olarak, boyun kısalığına vurgu yapacaktır. Bunun aksine tek renk modeller silüetin uzatılmasına neden olur. İki renkli elbiselerde karar kılmak isterseniz, birbirine daha yakın renklere sahip olan elbise modellerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Tepeden tırnağa bir bütün oluşturmak daha çarpıcı bir sonucun alınmasına neden olur. Sadece elbise modellerinde değil, her türlü kombin seçeneğinde bu kuralı uygulamanız gerekir. Bu sayede beklediğiniz etkiyi risksiz bir şekilde meydana getirmeniz olasıdır.

V Yaka Elbiseler

V yaka elbise modelleri alt ve üst bedenin daha dengeli görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda boyu uzun gösterecek elbiseler arasında bulunduğundan dolayı bu tarz arayışta olanlara sıklıkla tavsiye edilir. Özellikle siyah renkli V yaka elbiseleri tercih ederek etkinin beklenenden çok olmasını sağlayabilirsiniz. Her minyon kadının dolabında bulunması gereken bu parçalar aynı zamanda her ortama iyi bir uyum sağlayacaktır.

Kemerli Elbise Modelleri

Vücudun belirli bir bölgesini ortaya çıkararak daha uzun ve ince bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kemerli elbise modelleri belin daha ince gözükmesine olanak sağlar. Aynı zamanda vücutta dengeli bir görüntü oluşturmak açısından da yönelmeniz gereken seçenekler arasındadır. Öte yandan yüksek belli kıyafet seçeneklerinin bu kişiler için daha uygun olduğunu belirtmek gerekir. Yüksek belli kıyafet çeşitleri optik yanılsama oluşturmaya yardımcı olur. Bacak boyunuz daha uzun duracağından dolayı istediğiniz etkiyi ortaya çıkarmış olursunuz.

Uzun Elbise Çeşitleri

Minyon kadınlar genel olarak uzun elbise modellerine endişeli şekilde yaklaşır. Bu konuda endişeye gerek olmayıp beklenen etkinin ortaya çıkması için uzun elbise modellerinde karar kılınabilir. Pileli elbise modelleri minyon kadınlar için riskli olurken, düz uzun elbise modelleri minyonlar için daha elverişlidir. Ancak minyon kadınlara bu tarz elbiselerin yakışması için elbise modelinin doğru şekilde belirlenmesi gerekir. Sütün tarzı elbise veya etek modelleri bu kişiler için daha uygundur.

Boyuna Çizgili Kıyafetler

Kısa boylu kadınlar için elbise seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken diğer konulardan biride desenlerdir. Enine çizgiler bilindiği gibi şişman gözükmeye yol açar. Boyuna çizgiler ise bunun tam tersi bir etkinin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle her minyon kadının dolabında boyuna çizgili elbise ve bluz çeşitlerinden bulunması gerekir. Özellikle risksiz bir kombin oluşturmak açısından doğrudan bu elbise modellerine yönelmek yerinde bir karar olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.