Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Boyu kısa olan kadınlar daha uzun ve daha ince görünmek isterken tarzlarında bazı yanlışlar yaparak bunun tersi bir görüntüye sebep olurlar. Bu görüntü sonrasında ise akıllara kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusu gelir. Tabi ki asıl önemli olan konu kısa boyluda olsanız uzun boylu da giydiğiniz kıyafetin yakışıp yakışmadığı yani taşıyabilmenizdir. Öncelikle minyon bir kadın olmanın avantajları olduğunu hatırlatalım. Yaşınızı asla göstermezsiniz ve her zaman yaşıtlarınızdan en genç siz olursunuz. Eğer kısa boylu bir kadınsanız giyim tarzınıza ve aksesuar seçiminize her zaman daha çok dikkat etmeniz gerekir. Boyunuzun kısa olması şık olmanıza engel değildir. Bunu seçtiğiniz uygun kıyafetlerle başarabilirsiniz.

Püf Noktalar

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli benim için çok önemli diyorsanız işe vücudunuzu tanımakla başlamalısınız. Giysileri mutlaka orantılı kullanmanız gereklidir. Uzun bir gövde ve kısa bacaklara sahipseniz yüksek bel parçalar tercih etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Üstünüze giyeceğiniz uzun ve bol parçalar sizi olduğunuzdan kısa gösterir. Fakat eteğinizin içine sıkıştıracağınız tişörtler belinizi vurgular ve bacak boyunuzu uzatır.

Bilekten bağlamalı ayakkabılar giymeyi seviyorsanız ten renginize yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü zıt renkteki ayakkabılar bacak boyunuzu kesecek ve kısa görünmesine neden olacaktır. Diğer bir husus ise kemerdir. Kemer gövdenizi ikiye ayırarak daha geniş görünmesine sebep olur. Oysa kemersiz bir elbise ve açık renk bir ayakkabı sizi olduğunuzdan çok daha uzun bir görüntü içerisine sokar.

Uzun bir elbise giymeyi tercih ettiğinizde ise mutlaka vücudunuza oturan elbiseler kullanmalısınız. Bu vücudunuzu daha orantılı ve uzun gösterecektir. Geniş elbise modeli uzun olduğunda vücuttan taşabilir. Bu sebeple bedeni saran ama uzun modeller tercih etmelisiniz. Bunu yanında elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı da sizin boyunuzu uzun gösterecek detaylar arasında yer almaktadır. Kıyafet ve ayakkabıdan sonra dikkat etmeniz gereken bir özellik de saçınızın biraz başınızda yüksek olan bir model veya topuz olarak seçilmesidir.

Hırkalar ise boyunuzu uzatmak için harika bir seçenektir. Hırkanızın çok büyük ve büyük cep detaylarına sahip olmadan bileğinize kadar uzun tercih edilmesi de sizin uzun gösterecek kombinlerdendir.

Renk Tercihleri 

Kıyafetlerinizde oluşan renk karmaşası vücudunuzu parçalara böleceğinden boyunuzun kısalığını daha çok vurgulayacaktır. Siyah beyaz ve boyuna çizgiler sizin boyunuzu uzatır. Giyeceğiniz giysilerinin renklerinin birbirine yakın olması sizin için her zaman avantaj sağlar. Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli konusunda edindiğiniz bilgiler tarzınıza tarz katarak, boy konusundaki kaygılarınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.