Kısa Elbise Kullanırken Dikkat Edilecekler

Elbiseler gerek günlük yaşamda gerek gece yaşamında kadınların en önemli giysileri arasındadır. Kadınların yaşamında uzun, kısa elbise modelleri vardır. Bu elbiseler kadınların kolaylaştırıcı giysileridir.

Elbiseler son derece pratik olan giysilerdir. Hemen her yerde giyilebilirler. Öyle elbiseler vardır ki modası asla geçmez. Örneğin kısa siyah elbise. Her yaşta her dem giyilebilirler.

İşte O Püf Noktaları

Kısa elbise giyerken etek boyu son derece önemlidir. Kişinin kendi vücut ölçülerine uygun olarak elbisenin kısalığını belirlemesi önemli bir faktördür.

Bir diğer önemli faktör elbisenin rengidir. Diğer elbiseler de olduğu gibi burada da kişi kendi ten rengine uyan elbiseyi tercih etmeli. Örneğin esmer tenliler asla çok açık tonda modeller giymemeli.

He kadının gardırobunda beyaz ve siyah bir elbise mutlaka olmalı.

Elbise ile kullanılacak aksesuarlar da son derece önemlidir. Eğer elbise düz ise her tür takı kullanılabilir ama desenli bir model ise kolye kullanılmamalı ama küpe ve bilezik takılabilir.

Desenli kısa elbiselerde kişi kısa boylu ise büyük desenli modelleri asla giymemeli zira kendisini olduğundan kısa gösterir.

Ayakkabılar elbisenin modeline ve giyilen yere göre seçilmeli. Eğer spor tarzı bir kısa elbise babetler veya dolgu topuklu olan modeller giyilmeli asla stiletto gibi bir hataya düşülmemeli.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.