Kısa Elbise

Kısa Abiye Elbise Nasıl Giyilir?

Özel günlerde, düğünlerde, nişanlarda, önemli davetlerde kadınlar için vazgeçilmez kıyafet abiye elbisedir. Abiye elbiseler şık ve zengin görünüşünün yanı sıra zarif de bir elbise modelidir. Abiye modelleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Her etkinlikte abiye tercihleri değişir ve her etkinlik için değişiklik gösterir.

kısa abiye

kısa abiye

Örnek olarak düğünde giyilen kıyafetin iş hayatında verilen davetlerde giyilmesi doğru olmaz. Mevsimsel açıdan da tercihler değişiklik gösterir. Kış aylarında daha kapalı ve kalın modeller tercih edilirken yaz etkinliklerinde daha açık abiyeler tercih edilir.

Kısa Abiyeler Takılarla Süslenmeli

Abiyeler’de en yeni moda kısa abiye elbiseler olarak oldukça revaçta. Her ortamda rahatlıkla kullanılan kısa abiyeler hem şık hem de zarif bir görünüm sağlıyor. Göz alıcı bir güzellik katan bu modelleri takılar ve aksesuarlarla süslemek de oldukça rahat. Genellikle vücudu saran elbiseler olarak tasarlanan bu elbiseler, bu sebeple, vücut hatlarını ortaya çıkarır. Vücut hatlarına uygun olarak seçim yapmak abiyenin katacağı şıklığı arttırır. Hareket rahatlığı sağlaması açısından da avantajlı olan bu kıyafetler sadece çok kısa modellerde oturup kalkarken dikkat edilmesi gerekir.

kısa abiye modeli

kısa abiye modeli

Göğüs dekoltesi bulunan ürünler zarif bir kolye ile süslenebilir. Kolsuz ürünler mutlaka uyumlu bilekliklerle tamamlanmalı. Uyumlu bir çantanın elden düşürülmemesi gerektiği bu tarz abiye kıyafetlerde topuklu ayakkabıdan vazgeçilmemeli. Küpeler abiyelerin olmazsa olmazları olup mutlaka kolye veya bilekliklerle uyumlu olmalı. Kıyafet renginde ya da o renge yakın renkte sürülecek ruj ile tensel olarak uyum arttırılabilir. Gidilecek davetin türüne göre makyaja karar vermenin doğru bir davranış olacağı unutulmamalı.

Önceki İçerikDantel Elbise
Sonraki İçerikÖneriler
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.