Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak ağrısı, 7’den 70’e herkesin başına gelebilecek çok can sıkıcı bir durumdur. Yetişkinlerde olduğu kadar bebeklerde ve çocuklarda da görülebilmekte olan kulak ağrısı ve kulak çınlamaları bazen şiddetli hale gelebilir ve bir uzun zamandır ve bu hayatı dayanılmaz kılar. Kulak ağrısının tedavi yöntemi zaman zaman dayanılmaz bir ağrı olabilir, çok can sıkıcı olabilen, geceleri uyumaz. Neyse ki sadece doğal maddeler kullanarak kulak ağrısı şikâyetlerinizi giderebilir ve kurtulabilirsiniz.

Kulak Ağrısını Giderme Yöntemleri

Soğan

Kulak ağrısının tedavi yöntemi denilince akla ilk gelen isim soğan. Çünkü soğanın antiseptik ve anti bakteriyel özellikleri kulak ağrıları için de mükemmeldir. Bunun için soğanı rendeledikten sonra suyu süzmek ve bu suyu bir tencerede kısık ateşte kaynatmak yeterlidir. Isındıktan sonra 2-3 damla bu sudan kulağınıza damlatabilirsiniz.

Nane

Tıpkı soğan gibi anti bakteriyel özelliklere sahip olan nanenin rahatlatıcı etkisi de kulak ağrısı çekenlerin bir numaralı yardımcısıdır. Nane yapraklarını kaynattıktan sonra tek yapmanız gereken suyu boşaltmak ve kulağınıza 1-2 damla damlatmak.

Sarımsak

Diğer bir yöntem ise sarımsak suyu kullanmaktır. Bir çay kaşığı sarımsağı 2 yemek kaşığı susam yağıyla kaynatın. O zaman soğumaya bırakın. Bir tülbent yardımıyla süzün ve günde iki kez kulağınıza birkaç damla damlatın.

Zencefil

Doğal bir ağrı kesici olan zencefil aynı zamanda iltihap önleyici özelliklere de sahiptir. Herbisitten çıkardıktan sonra 1-2 damla taze zencefil suyunu kulağınıza damlatabilirsiniz.

 

Zeytinyağı

Kulak çınlamasına ve kulak ağrısının tedavi yöntemi iyi gelen bir çorba kaşığı zeytinyağını ocakta ısıtın. Sonra oda sıcaklığında soğuduktan sonra ve ağrıyan kulağınıza sadece 3-4 damla damlatmanız yeterli olacaktır. Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.