Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Saç, kadınlar için vazgeçilmez bir aksesuardır. Hangi rengi sevdikleri hangi modeli kendilerine yakıştırdıkları çok önemlidir. Çünkü saçlar kadınlar için aynı zamanda bir özgüven belirtisidir. Bu modeller içerisinde bazı modelleri seçmek kadınlar için cesaret gerektiren bir modeldir. Kısa saç modeli veya kit saç modeli cesur kadınların seçeceği modeller arasında yer almaktadır.

Uzun saçların kullanımı ne kadar daha zahmetli olsa da herkese yakışabildiği bir gerçektir. Fakat kısa saçlar her yüz tipine uymaz. Ve tercih edilmesi bazen cesaret gerektirir. Tabi ki kısa dediğimiz kavram her insana göre farklılık gösterebilir.  Kısa saçlar kategorisinde küt saç dediğimiz saçlar vardır. Bu saçlar 70’li yıllardan bu yana modern havası ve kolay kullanımıyla gözde saç kesim ve modellerinden olmuştur. Bunun için yüz tipinizi tanımanız çok önemlidir. Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır bilmelisiniz.

Küt Saçlar ve Yüz Tipleri

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır, yüz tipiniz kare mi, kalp mi, yuvarlak mı, oval mi, uzun mu sorusu bizler için önemlidir. Bu sorunun cevabını bildikten sonra size yakışan küt saçlara sahip olabilirsiniz.

  • Kare bir yüz tipiniz varsa; çene hizasında ve katlı bir kesim yaptırmalısınız. Hafif dalgalar verdiğiniz bu küt saç modeli yüz tipinizi daha yumuşak bir ifadeye sokacaktır.
  • Kalp şeklinde bir yüz tipiniz varsa; yüzünüz alından çeneye doğru daralıyorsa siz kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz. Arkası kısa ve önleri uzunasimetrik küt saçlar size göre olacaktır. Yüzünüzdeki farklı dengelemenizi sağlayacaktır.
  • Yuvarlak bir yüz tipiniz varsa; riskli bir saç şekli olan pixie dediğimiz saç kesim modeli size çok yakışacaktır. Pixie, Yanların makineye vurulup kısaltılarak en kısa hale getirilmesidir.  Erkek saç kesimlerine çok benzemesini istemiyorsak, üstler ve önler uzun ve yoğun bırakılarak kadınsı bir görüntüde elde edilebilir.
  • Oval bir yüz tipiniz varsa; kâküllü küt saç modelleri sizi çok alımlı gösterecektir.
  • Uzun bir yüz tipiniz varsa; çene hizasında biten bir küt saç modeli ve asimetrik kesim size yakışacaktır.

Küt Saç Modellerinin Kullanımı

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır dedikten sonra nasıl kullanılması gerektiği de bilinmelidir. Kullanımdaki en kolay ve en doğal yol olarak yıkanmış saçlarınızın nemini iyice aldıktan sonra saç diplerinize hacim veren kremlerle karıştırabilirsiniz. Böylece çok doğal ve havalı bir görüntü yakalamış olacaksınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.