Maksi Elbise Nasıl Giyilir?

Yaz aylarının kavurucu sıcağında kıyafet problemi yaşamak çok olasıdır. Neredeyse hayatımızın her alanına dahil olan kotlar, yazları kavurucu etki yaratabiliyor. Sıcağın içine sizi hapsettiğinden dolayı eteklere, elbiselere yelken açıyorsunuz. Bu yılın elbise modası ise maksi elbiselerden geçiyor. Bu elbiseler bileklere kadar inen bir uzunluğa sahip, ince elbiselerdir. Yaz ayları için özenle tasarlanmış denebilir. Birkaç hususa özen göstererek bu elbiseleri sadece yaz ayında kullanmaktan kurtarabilirsiniz de. Rahatlığı, sıcaktan kurtarışı ve yeni bir model anlayışı ortaya koyması sebebiyle herkesin tercihi olmaktalar. Lakin maksi elbiselerin kullanımı konusunda da dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.

Mevsimlere Göre Hareket Edin

Maksi elbiselerin yazın için kullanımı daha rahat dursa da, kış için kullanımı da mümkündür. Lakin hangi mevsimde nasıl bir maksi elbise kullanmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. Yazın kot gibi kalın kumaşa sahip kıyafetlerin kullanımı sizi sıcağa hapseder. Bu sadece sıcaktan bunalmanıza değil aynı zamanda cilt sorunlarına da yol açar. Bu tarz problemlerden kaçınmak için yazları hafif kumaşlar tercih etmelisiniz. Maksi elbise tercihi yaparken de buna özen göstermelisiniz. Sert ve kalın kumaşa sahip maksi elbiseler kışın kullanım için idealken; hafif ve ince kumaşlar yazın kullanım olanağına daha yatkındır.

Elbiseyle Yetinmeyin

Maksi elbiseler tek başına da oldukça renkli ve hareketli parçalar olsalar da ilave parçalarla daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Özellikle askılı maksi elbiseler ilave parça kullanımına daha yatkındır. Askılı elbisenizi bir kot ceket yardımıyla daha şık bir görünüm haline sokabilirsiniz. Hafif bir ilave istiyorsanız, askılı elbisenizi gömlek ile de kombinleyebilirsiniz. Maksi elbiseler sahip oldukları canlı hava içerisinde şapkalar ile muazzam bir uyum göstermektedirler. Eğer bir maksi elbise edineceksiniz ve bir parça ile kombinleyeceksiniz, bu kusursuz parçanın şapka olduğunu bilmelisiniz.

Sadece başka parça kıyafetler ile değil, maksi elbisenizi aksesuar ile de kombinleyebilirsiniz. Kıyafetinizin renk ve desen açısına göre uygun aksesuar kullanımı, elbisenizi parlatacaktır. Gideceğiniz yerin durumuna göre de aksesuarlarınızı düzenlemelisiniz. Ciddi ortamlar için daha sade aksesuarlar ile elbise kombinlemek iyi olacaktır.

Neden Maksi Elbise?

Maksi elbiselerin moda haline gelmesi bir tesadüf veya sadece tasarım beğenisi değildir. Maksi elbiseler rahat bir hareket imkanı sunar, elbisenin içerisinde kendinizi boğuluyormuş gibi hissetmezsiniz, hareketleriniz kısıtlanmaz. Aynı zamanda bu rahatlık, elbisenin sahip olduğu bol dökümlerden de kaynaklanır. Bu durum ise size serinlik kazandıracaktır.

Maksi elbise seçimi yaparken beden ölçülerinizi dikkate alıp, bedeniniz üzerinde denge sağlayacak bir elbise seçerseniz bu boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir. Kilonuzu gizleyecek, size daha ince bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca maksi elbiseler, tek parça ürünler oldukları için ek parçalara gereksinim duymazlar. Yeterince hareketli elbiseler olmaları, sizi kombin derdinden kurtaracaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.