Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Sıcak yaz aylarında herkesin sevdiği elbiseler özellikle mavi renk elbiseler çok tercih edilmektedir. İster davete, ister tatile her yere rahatça uyum sağlayan mavi elbiseler çeşitli ayakkabılarla rahatça kombinlenebilir. Mavi elbiselerle beraber ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gereken konu ise ayakkabının rengidir. Mavi elbiseler her model ayakkabı ile giyilebilse de, bu konuda her model ayakkabıyla her renk gitmemektedir, işte mavi elbiseyle birlikte hangi renk ayakkabıların giyilmesi konusunda size yardımcı olabilecek birkaç madde:

Düz Renk Spor Ayakkabı

Konu elbiseler olunca spor ayakkabı genelde alakasız durmaktadır. Fakat kot elbise gibi mavi elbise türlerinde spor ayakkabılar rahatlıkla giyilebilir. Spor ayakkabıların rahatlığıyla parlak mavi elbiselerin birleşmesi ise giyen kişiye daha rahat ve enerjik bir görünüm kazandırır. Mavi elbiseye spor ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gereken unsur ayakkabının rengidir. Mavi, yeşil, pembe veya mor gibi parlak renkler yerine gri, siyah veya beyaz renkli spor ayakkabılar mavi elbiselere daha çok yakışacaktır.

Kahverengi Çizmeler

Mavi elbise ile birlikte çok tarz duran çizmeler özellikle kahverengi renginde tercih edilmelidir. Mavi elbisenin altına giyilecek kahverengi çizmeler kahverenginin her tonunda rahatça giyilebilir. Mavi elbiseyle kahverengi ve kahverengi tonlarının kullanılması elbisenin rengini öne çıkaracak ve parlatacaktır. Kahverengi çizmelerle birlikte mavi elbisenin birleşimi giyen kişiye daha maceracı ve eğlenceli bir hava katmaktadır.

Siyah Topuklu Ayakkabı

İster yüksek topuklu, ister normal olsun mavi elbiseye en çok yakışan ayakkabılar hiç kuşkusuz topuklu ayakkabılardır. Topuklu olunca elbette seçim sınırsız, hemen hemen her türde ve renkte topuklu ayakkabı giyilebilir mavi elbiselere. Yine de kırmızı ve kırmızı tonları mavi ile uyumlu olmadığından uzak durmakta fayda var. Eğer mavi elbisenize en uygun topuklu ayakkabıyı arıyorsanız siyah ve parlak, daha ışıltılı bir görünüm için taşlı veya simli bir topuklu ayakkabı tercih edilebilir. Yüksek topuklu ayakkabılar elbisenize ayrı bir hava katacaktır.

Krem Renk Babet

Daha masumane ve gündelik bir görünüm için elbiselerde sıklıkla tercih edilen babetler özellikle mavi elbiselerde krem renklerde tercih edilmelidir. Krem renklerde olan babetler daha sade bir görünüm sağlayarak elbisenizi meydana çıkaracaktır. Mavi elbiseyle babet giyerken parlak renklerden kaçınmalı, mat bir görünüm tercih edilmelidir. Özellikle mavi, kırmızı ve diğer babet renklerinden uzak durulmalıdır.

Koyu Renk Botlar

Mavi elbisenize apayrı bir görünüm kazandıran olan botlar kısa olsun, uzun olsun her şekilde mavi elbiselere çok yakışmaktadır. Mavi elbiseyle birlikte bot giyerken botun koyu renk olmasına dikkat edilmelidir. Parlak hatta deri renk botlar tercih edilebilir. Mavi elbiseye giyilen koyu renk botlar giyen kişinin bacaklarını daha öne çıkacaktır ve daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.