Önü Kısa Arkası Uzun Elbise Modelleri

Moda denen kavram sonsuz bir umman. Gün geçmiyor ki yeni bir model insanların karşısına çıkmasın. Bazen geçmiş yıllarda olan modeller modanın yeni sezonunda insanların karşısına çıkar iken bazen de daha önce hayal bile edilemeyecek olan modeller gerek kadın, gerek erkek giyiminde insanların karşısına çıkıyor.

Başlangıçta çılgınca gibi görünen bu modeller sonra kimi zaman büyük bir moda çılgınlığına dönüşebiliyor. İşte onlardan bir tanesi de son birkaç yıldır insanların karşısına çıkan ve birçok kadının giymekte olduğu önü kısa arkası uzun elbise modelleri. Baştan nasıl oluyor denilse de sonradan gayet normal olarak kabul edilip, her vitrinde, her modaevinin modellerinde karşımıza çıkmış durumda.

Kimi zaman desenli, kimi zaman çizgili, kimi zaman üstü başka altı başka renk olarak karşımıza çıkıyor. Üstte de belirtildiği gibi son yıllarda sürekli karşımıza çıkan bu modelde kısa kol, uzun kol, kolsuz modeller olabildiği gibi, özellikle yaz ayları için straplez olan modelleri de görüyoruz. Desen ve kol kesiminde her sezonun an trendlerinden bu tarz elbiseler yeniden şekillenerek insanların karşısına çıkıyor. Keza renkler konusunda da böyle bir durum söz konusu. Bu yıl ki modellerde fosforlu olanlar, pembeler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Yani farklı kesimlerin beğenilerine hitap edecek renk seçeneği çok. Son olarak giyenlerin çok iyi bildiği üzere şu detayı da vermek gerekir ise önü daha kısa genelde diz üstü mini iken arkası midi etek boyu etek elbiselerdir.

Kimlere Yakışır Nerelerde Giyilmeli?

Bu elbiselerin kimlere yakıştığı konusu hakkında da bilgi vermek gerekir ise bu elbiseler genellikle çok kısa boylu bayanlarda çok güzel durmuyor. Ama kişinin bacakları uzun ise o zaman durum biraz daha farklılaşıyor. Yaş olarak bakıldığında ise belli bir yaş sınırı yok. Kendine doğru kombin yaparak giyebilen herkese son derece yakışıyor.

Tarz olarak gündelik yaşam için son derece uygun olan elbiseler. Keza yaz tatillerinde de rahatlıkla giyilebilirler.  Deniz kenarında akşam üstü yürüyüşlerinde, akşam yaz konserlerine giderken kullanabilecek tarzda olan elbiselerdir.

Kombin Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Önü kısa arkası uzun elbiseler seçilirken kişiler kendi vücut uyguna olan desenleri tercih etmelidir. Bunun yanında takı ve ayakkabı seçimi doğru yapılmalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar ile kullanılmalıdırlar.  İddialı tarzda kıyafetler olduğu için takı kullanımı yapılacak ise sade elagance olan modeller seçilmelidir. Saçlarda yapılacak olan uzun saçlı kadınlarda topuz ise elbisenin albenisini öne çıkaracaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.