Pareo Nasıl Bağlanır?

Yaz modası içinde vazgeçilmez parçalardan biride pareolardır. Yaz tatilinde plaj çantasında olmazsa olmazlar arasında bulunan pareolar bu dönemlerin kurtarıcısı olarak görülür. Önceki zamanlarda daha çok plajlarda tercih edilen pareolar, şimdilerde yaz akşamlarında da çeşitli kombinlerle birlikte kullanılmaya başlandı. Özellikle farklı bir stil oluşturmaya yardımcı olması kadınlar arasında gözde olmasına neden olmuştur. İşte hem plaj stilinize can katacak hem de sıradanlıktan kurtaracak pareo bağlama yöntemleri:

Tek Omuz Elbise Yapma

Eğer pareoyu gelişigüzel bağlamaktan sıkıldıysanız oldukça dikkat çekici gözüken tek omuz elbise yapma yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu yöntemde pareoyu sırtınızdan öne doğru alarak kolunuzun altından geçirmeniz yeterli olacaktır. Özellikle kumsalda kullanım için uygun olacak bu model dikkat çekici bir görünüme ulaşmak isteyenlerin tercihi halindedir. Oldukça pratik olan bu yöntemi günün her saat diliminde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer bir yemeğe geçiş yapacaksanız pareoya bir kemer takarak çeşitli mekanlar için uygun hale gelmesine de neden olabilirsiniz.

Straplez Şekilde Bağlama

Sıklıkla tercih edilen pareo bağlama yolları arasında bulunan bu yöntem plajlarda farklı bir görünüm elde etmek isteyenler için ideal olacak. Omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkaracak bu yöntemde kemer kullanarak pareonun daha iddialı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kemer kullanımı aynı zamanda olası rüzgarda pareonun açılmasına da engel olacaktır.

Pareo Kullanarak Tek Omuz Bluz Yapma

Pareo aynı zamanda yaz akşamlarında da sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yaz akşamlarında dışarı çıkacaksanız pareonuzu renkli bir bluza çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için tek omuz üzerinden bir düğüm atılması yeterli olacaktır. Ardından da aşağıda kalmış olan köşelerin belin etrafından dolanarak düğüm atılması gerekir. Bu sayede kısa süre içinde şık ve modern bir bluz elde edebilirsiniz. Eğer pareo uzunsa ve bu uzunluk sizin için rahatsız edici gözüküyorsa pareoyu ikiye katlayarak aynı yöntemi yapmanız uygun olacaktır.

Pareoyu Aksesuar Olarak Kullanma

Şal ve eşarplar gibi pareolarda aksesuar olarak kullanılabilir. Özellikle bazı zamanlarda kombinlere renk getirmek için bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Pareolar uzun ve büyük olduğundan dolayı daha dikkat çekici aksesuarların oluşturulması olası olacaktır. Buna ek olarak büyük aksesuar modelleri tercih ederek kombinin çarpıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Doğru pareo bağlama teknikleri üzerinden her daim kullanmak isteyeceğiniz aksesuarlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Kısa Etek Yapımı

Pareodan aynı zamanda çok şık kısa etekler yapabilirsiniz. Özellikle bu tarz etek modelleri bikini altında oldukça hoş durmaktadır. Doğru bir kombin oluşturmak için düz taban sandaletlerin kullanımına da özen göstermeniz gerekir. Pareodan etek yapmak için pareonun uzun kenarını bel çevresine dolayarak ucunu sıkıştırmanız gerekir. Bitim noktasını arka bölüme denk getirdiğinizde daha hoş bir görüntünün ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Eğer pareonun açılmasından endişe duyarsanız pareoyu bir kilitli iğne yardımıyla takabilirsiniz. Bunun yanında pareoyu tutmak için bir kemerden de yardım almayı düşünebilirsiniz. Kemer kullanmak daha tamamlayıcı bir stil oluşturacağından dolayı daha doğru bir karar olacaktır. Aynı zamanda pareodan uzun etekte yapabilirsiniz. Eğer yırtmaç derin gözüküyorsa, kot şort yardımıyla ortaya çıkan görüntünün daha ideal bir hale gelmesine neden olabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.