Prenses Model Abiye Nedir?

Kabarık olan ve balo tipi olarak bilinen prenses kesimi abiyeler belden itibaren hacimli ve hareketli olarak tanımlanan elbiselerdir. Bu kesimlerde belden kabarma ve basenleri, kalçayı en iyi şekilde gizleme özelliği bulunmaktadır. Beli vurgulayan ve ön plana çıkaran modelleri “Prenses Kesim” olarak ifade edilir. Prenses kesim abiyelerde önemli olan nokta eteğin başlangıç noktası olarak tarif edilir. Belin çok aşağıda ya da yukarıda olması bir şeyi ifade etmez. Bekin inceliğine, kalınlığına, bacak boyu uzunluğuna ya da kısalığına göre etek kesim başlangıç noktası ayarlanabilir. Prenses kesim abiye tercih edecek olan kişiler davetlerde gösterişli, romantik görünmektedir. Çocukluğundan beri içinde prenses barındıran bütün genç kadınlar kabarık, düşük kollu gösterişli elbiseleri tercih etmek ister. Prenses model abiyeler bel kesimlerine göre ikiye ayrılır:

  1. Tam prenses kesim, eteğin belden tam olarak kesildiği model,
  2. Hafif düşük bel olarak ifade edilen etek bel ve kalçanın arasında yerden kesilen model şeklindedir.

Etek kesimine göre prenses gelinlik çeşitleri;

  1. Kuyruksuz, tam daire olan etek,
  2. Hafif arkaya U yaparak uzanan etek,
  3. Uzun ve tam kuyruklu etek şeklindedir.

Prenses Model Abiyeler Hangi Vücut Tiplerine Uygundur?

Prenses kesim abiyeler gösterişi seven, romantik kişilerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında bulunur. Prenses etek kesimleri kabarık modelleri tercih eden, armut vücut tipli kadınlar için ideal olarak gösterilmektedir. Prenses kesimini tercih eden kişiler kalça bölgelerini gizleyerek bellerinin vurgulanmasını sağlayabilirler. Belleri ince ve kalçaları geniş olan kişilerin tercihleri arasında yer alabilir. Uzun boylu, bacak boyu uzun kişilerde etek kesimi bel kısmından değil daha aşağıdan başlayarak yapılmalıdır. Böylelikle bacak boyu ile üst beden daha orantılı hale gelmektedir. Bu tip abiyelerde doğru bir proporsiyonu yakalamak böylelikle mümkün olur. 

Prenses Model Abiyeler Hangi Mekanlarda Giyilebilir?

Abiye seçimi yapılırken mekanla uyumunun sağlanması da gereklidir. Mekanının büyüklüğü, atmosferi, verdiği ilham, teması abiye seçimini direkt olarak etkileyecek hususlar arasında yer almaktadır. Mekanın ihtişamı, parıltılı oluşu ya da narin, sade ve zarif oluşu gibi değişiklikler abiye seçimlerini direkt olarak etkilemektedir. Gösterişli açılışlar, düğünler, kına gecelerinde ya da mezuniyet gibi önemli günlerde prenses model abiyeler tercih edilebilir. Rahat, uzun, gösterişli ve ihtişamlı model bir elbiseyi özel günlerde ve uygun mekanlarda giymek mümkün. Yanı sıra bu abiye modeli uygun fiyat aralıkları ile satışa sunulmaktadır. Hesaplı ve farklı ödeme seçenekleri olan bu model abiye çeşitleri birçok markanın koleksiyonunda yer almaktadır. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.