Sırtı Açık Elbise Nasıl Kapatılır?

Hemen hemen pek çok kadının tercih ettiği sırt dekoltesine sahip elbiseler, her sezonun gözde modellerindendir. Özellikle uzun boylu kadınlar, sırt dekolteli elbiseleri daha çok tercih etmektedir. Güzelliğin ön plana çıkarılması için, vücut proporsiyonunun iyi bilinmesi ve vücut tipine uygun bir dekolte bulunmalıdır.

Göze en güzel görünen, en zarif dekolte, sırt dekoltesidir. Sırt dekolte modelli elbiselerde, özellikle sırt bölgesi ne kadar parlak, ne kadar pürüzsüz ise o kadar güzel görünmektedir. Ancak bazı sırt dekolteli elbiseler, çok derin dekoltelere sahip olabilir. Bu sizin rahatlığınızı engelleyebilir ya da beğendiğiniz bir modelin sırt dekoltesi vardır ve siz o modeli başka model elbiselerde bulamazsınız. Böyle durumlarda, sırt dekoltesinin derinliği biraz azaltılmak ya da komple kapatmak istenilebilir.

Sırt Dekoltesi Neden Kapatılmak İstenir?

Sırt dekolteli elbiseler, model olarak en zarif en güzel elbise modellerindendir. Çoğunlukla, vücudu kaplayan, saran modellerdir. O modelde elbiseler kadınların en çok sevdiği elbise modelleridir. Bu yüzden çok tercih edilen elbiselerdir. Ancak kadın, sırt dekoltesi elbisesi giymemektedir. Sırf modelini kumaşını, vücudu sarış şeklini beğendikleri için bu modelde elbiseleri alabilmektedirler.

Sırt dekoltesi çok derin olduğu zaman bazı kadınlar rahat edememektedir. Bu durumda dekolte derinliği biraz azaltılmak istenmektedir. Bazen de bu sırt detaylı elbiseler tesettürlü kadınların tercihi olabilir. Bu yüzden dekolte kısmı bütünüyle kapatılmak istenebilir. Genellikle elbiselerde tercih edilmesi gereken dekolte tek olmalıdır. Sadece göğüs dekolteli ya da sırt dekolteli olmalıdır.

Ancak bazı elbiseler birden fazla dekolteye sahip olabilir. Bu tarz durumlarda bu dekoltelerde birisi kapatılmak istenilebilir. Sırt dekoltesi bu tarz durumların yanında, elbiseye farklı bir hava katmak, kendi tarzını yansıtmak için de kapatılmaktadır. Çoğu zaman bu işlemi terzi yapmaktadır. Ancak el becerisine, tecrübeye göre evde de yapılabilir.

Sırt Dekoltesi Nasıl Kapatılır?

Kadınlar çoğu zaman kendi fikirlerini elbiselerine katmak isterler. Elbisenin modellerini değiştirmek veya açıklığı kapatmak için dekolteleri kapatırlar. Kapatılan dekoltelerden en çoğu da sırt dekoltesidir. Sırt dekoltesini kapattırmak isteyen kadınların çoğunlukla tercih ettiği adres, terzilerdir. Buna rağmen el becerisi olan kadınlar evde dikiş makinesinde ya da elde bu kapatma işlemini de yapabilirler.

Sırt dekoltesini kapatmak için, ilk olarak elbisenin kumaşına varsa kupürlerine, dantellerine dikkat edilmelidir. Elbisenin aynı renginde, aynı model dantelinde, düz kumaş ise aynı tür kumaş bulunur. Kapatılmak istenilen bölgeye kumaş yerleştirilir ve dikilir. Bunu terziler de evde yapan kadınlar da aynı şekilde yapmaktadır.

Kapatılmak istenilen bölgeye koyulacak kumaş, elbise ile ayni renk aynı modelde olabileceği gibi, ten rengi bir tül ile de kapatılabilir. Daha sonra o tül kısmın üzerine inciler yerleştirip, farklı modeller oluşturabilir. Bu kişini kendi tercihine kalmış bir durumdur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.