Siyah Dantel Elbise Nasıl Kombinlenir?

Dantel elbiseler her daim şık ve asil kombinler oluşturmaya olanak sağlar. Özellikle dantel kıyafetleri doğru şekilde kombinlediğinizde beklediğiniz etkileri kolaylıkla alabilirsiniz. Dantel elbise seçimi yaparken vücut tipinizi dikkate almanız büyük bir önem taşır. Kilolu kadınlar dantel elbise çerken kolları dantelli olan modellerde karar kılabilirler. Bu şekilde kollardaki fazlalıkların dantel sayesinde gizlenebilmesi söz konusu hale gelecektir. Aynı zamanda vücuttaki diğer fazlalıkları kapatmak içinde dantelli kıyafet seçeneklerinden yararlanılabilir. Arkası dantelli olan bir elbise modeli seçtiğinizde ise kalçalara vurgu yapabilirsiniz. Aynı şekilde ince bele vurgu yapmak için bel bölgesi dantelli elbise modellerinde karar kılmak yeterli olacaktır.

İdeal Dantel Elbise Kombinleri

Dantel elbiseler kendinden iddialı ve şık olduklarından dolayı kombin konusunda fazla uğraştırıcı değildir. Kombine ufak eklemeler yaparak dikkat çekici bir görünümü kolaylıkla meydana getirebilirsiniz. Özellikle dantel elbiselere şapka gibi çeşitli aksesuarlar çok yakışacaktır. Dantel çizmeler ve küçük çanta modelleri de dantel elbise modelleriyle iyi bir uyum yakalamaya neden olur. Basit ve risksiz kombinler oluşturmak için deri ceket, dantel elbise ve diz boyu çizme modelini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde fazla zaman harcamaya gerek kalmadan çok daha iddialı bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Siyah dantel elbise kombini ise siyah rengin avantajı nedeniyle daha kolay yapılabilir. Siyah dantel elbiselerde takı seçimi kadınların merak ettiği konulardan biridir. Takılarda renk seçimi oldukça önemli olup, gelişigüzel takı seçimi yapılması tavsiye edilmez. Siyah dantelli elbise modellerinde daha çok beyaz ve siyah renkteki küpe, kolye modelleri uygun olacaktır. Aynı zamanda aksesuarlarınızda kullanmış olduğunu takı modelleriyle doğru bir şekilde eşleştirilmelidir.

Kombindeki diğer renkleri seçerken dikkatli davranılması gerekir. zira yanlış renk kullanılırsa kombine fayda yerine zarar getirebilir. Elbise siyah olduğundan dolayı ayakkabının da siyah olması kombinin cansız gözükmesine neden olabilir. Bunun yerine canlı tonlardaki ayakkabı modelleri tercih edilebilir. Özellikle siyah renk elbise modelleri için kırmızı renk ayakkabılar daha ideal olmaktadır. Siyah renkten sonra kullanılacak olan renkler çok önemlidir. Bu dönemde daha çok koyu renklerden kaçınmak gerekir. Bunun yerine canlı renk tonlarına yer açmanız lazımdır. Açık pembe, kırmızı, mavi gibi renkler siyah rengiyle iyi bir uyum sergilediğinden dolayı bu tarz renklere şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Temel parçaları seçtikten sonra özel parçaların seçimine geçebilirsiniz. Bu tarz parçalar içinde olmazsa olmazlar arasında ise çanta, halhallar ve kolyeler bulunur. Siyah dantel elbise kombini yapılırken en uygun olacak aksesuarlar arasında gümüş renk takı modelleri bulunur. Özellikle son dönemlerde epey popüler olan bu takı seçimleriyle birlikte trend bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Uzun boyluysanız dantel elbise modelinin altında bootie tarzında ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Ayakkabılarda canlı renkleri tercih ederek daha dikkat çekici bir kombin oluşturabilirsiniz. Bu tarz özellikle klasik kombinler oluşturmak istemeyenler için ideal olacaktır. Elbisenizde dantel detayları bulunduğundan dolayı buna uygun bir birleştirme yapmanız yerinde olacaktır. Elbiseyi doğru aksesuarlarla birleştirmediğiniz takdirde sönük bir kombinin ortaya çıkması kaçınılmaz bir hale gelebilir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.