Siyah elbise üzerine hangi renk eşarp takılır?

Siyah rengi giyimde en fazla tercih edilen renklerden biri olmakla birlikte, özel davetler için en uygun renklerden biri olma özelliği taşır. Siyahın bu kadar fazla tercih edilmesinin diğer nedeni ise, siyah renkle pek çok aksesuar çeşidinin uyumlu olmasıdır. Kombin oluşturulmadan önce siyahla uyumlu renk çeşitlerinin doğru şekilde analiz edilmesi lazımdır. Siyah renkle uyumlu olacak pek çok renk bulunduğundan dolayı kadınların zorlanmadan kombin oluşturmasına imkan tanımaktadır. Bu nedenle diğer renklerden çok daha avantajlı bir yöne sahiptir.

Siyah Elbiseye Uyacak Eşarp Renkleri

Siyah elbiseye giden eşarp renkleri arasında bordo bulunur. Ancak siyah ve bordo renkleri esmerler için riskli seçimler arasındadır. Bu nedenle esmer tenli kadınların bu renkler yerine farklı renklere yönelmesi daha doğru sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Esmer kadınlar için daha çok açık kırmızı eşarp renkleri iyi bir sonucun oluşmasına yol açacaktır.

Bordodan sonra en ideal eşarp renklerinden biri kırmızıdır. Kırmızı ve siyah en çok yakışan renkler arasında bulunduğundan dolayı doğru kombin oluşturmaya imkan tanır. Bununla birlikte siyah elbisenin üzerine gri renk eşarp modellerinin de uyacağını belirtmek gerekir. Gri renginin içinde yapı itibariyle de siyah renk bulunur. Siyah renkle birlikte kullanıldığında daha açıcı bir görüntü oluşacaktır. Bu nedenle kombininin karanlık gözükmesini istemeyen kadınlar için tavsiye edilen yöntemler arasında bulunur.

Siyah elbiseye uygun eşarp renkleri arasında yeşilde vardır. Siyah rengiyle tercih edilebilecek yeşilin tonunun doğru şekilde belirlenmesi gerekir. Özellikle açık yeşil tonlarından ziyade, koyu yeşil tonları siyahla daha uyumlu olacaktır.

Siyah Elbise Kombini

Siyah elbiseleri kombinlemek diğer seçeneklere göre çok daha kolay ve keyiflidir. Çünkü önünüzde pek çok seçenek bulunduğundan dolayı kombin işinde uzun uzun düşünmeye kesinlikle gerek kalmaz. Siyah tesettür elbise modellerini kombin ederken kemer çeşitlerini sıklıkla aksesuar olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu tarz aksesuar çeşitleri kombinlerin canlanmasına neden olurken belinizin daha ince gözükmesine yardımcı olacaktır. Öte yandan kombin yapılırken kemerin rengine de dikkat edilmesi gerekir. Bej, yeşil, krem gibi kemer renkleri elbise modelinin daha dikkat çekici gözükmesine olanak sağlar. Siyah elbise modellerini kombinlerken aynı zamanda kombinin daha hareketli bir hale gelmesini sağlamak için mini ceket modellerini de tercih edebilirsiniz. Eğer kombininizin çok klasik olduğunu düşünüyorsanız, mini ceket modelleri kombinin spor hale gelmesine yol açacaktır.

Eğer elbiseniz sporsa spor elbise modellerinde koton ve şifon eşarp modellerinde karar kılabilirsiniz. Bu tarz kumaş türleri özellikle yaz ayları için daha ideal olmaktadır. Kış aylarında ise tercihinizi bundan daha farklı kumaş türlerinde kullanmanız gerekir. Kış ayları için en uygun olacak kumaş türleri ise pamuklu kumaş türleri olmaktadır. İpek kumaş türleri de son derece rahat bir kullanıma sahip olduğundan dolayı kombinlerde sıklıkla tavsiye edilir. Elbiseniz tek renkten meydana geliyorsa farklı desenlere sahip olan şal ve eşarplar tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir seçim yapmanız kombini daha hareketli hale getirmek açısından yeterli olacaktır. Ancak elbise modeli düz renkli değilse, bu sefer aksesuarların düz renkli olarak belirlenmesi gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.