Tamamen Dantel Elbise Giyerken

Dantel her dönem her yaştan insanın yaşamında en az bir kere kullandığı, denediği bir detaydır. Aslında dantel konusu oldukça geniş kapsamlıdır zira dantel karşımıza perde olarak da çıkar, masa örtüsü olarak da ya da eldiven olarak da. Yani aksesuardan dekorasyona her yerde danteli görebiliriz.

dantelli elbise
dantelli elbise

Dantel aynı zamanda masumiyettir, saflıktır ve çok daha elagance, çok daha asil bir hava verir. Hal böyle olunca da daha naif insanlar için dantelin modası asla geçmez lakin son yıllarda zaten dantel son derece moda ama eğer siz dantel detaylı değil, tamamen dantel bir elbise giyecekseniz bazı noktaları atlamamanız gerekir.

İşte O İnce Ayrıntılar

  • Eğer elbiseniz tamamen dantel ise şifon gibi detaylar yok ise o zaman giyiminizde tüm yük kıyafete düştüğünden aksesuar seçiminde dikkatli olmanız gerekir
  • Çok fazla takı kullanmamanız illa kullanmak isterseniz kulakta inci bir küpe ve ellerde küçük taşlı ve kıyafetiniz ile uyumlu abartısız bir yüzük seçebilirsiniz ama sadece o kadar.
  • Yapacağınız makyaj mutlaka kıyafetin rengi ile uyumlu olmalı ve soft bir makyaj yapılarak pastel tonlar kullanılmalı
elbise modeli
elbise modeli
  • Çanta eğer gece için kullanılan bir abiye elbise mutlaka portföy tarzı, gündüz spor tarzı bir elbise ise olabildiğine küçük ve tek renk elbise uyumlu olmalı
  • Ayakkabı da benzer bir durum söz konusu, gündüz babet, gecebir ton açığı veya koyusu stilletto uygun olanıdır.
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.