Trend Alarmı: Dantelli Tesettür Elbise Modası

Dantel modası yıllar önce hayatımıza dahil olan, eskimeye yüz tuttukça kendini yenileyip yeniden gündeme oturan bir modadır. Dantel romantizmin sembolü olarak kullanıldı, elbiselerin zarif tasarımlarında öncülük etti. Artık yeni modayı sokak stili sarıyor ve dantelin rafa kalkacağı düşünülüyordu ki dantel motifi sokak stili içerisinde de yer edindi. Hal böyle olunca tesettür modasının içerisine dahil olup trend oluşturması kimseyi şaşırtmıyor.

Dantel motifi günlük hayatın her alanında kendine kullanım imkanı oluşturuyor. Artık giydiğiniz her elbisenin veya kullandığınız her aksesuarın içerisinde dantelle karşılamanızın mümkün olması gibi, gittiğiniz her yerde de dantel modasıyla karşılaşmanız olasıdır.

Dantel Modasının İnceliği

Tesettür elbiselerde dahil olmak üzere hemen her alanda dantel kullanımın ölçülü olması, göz yormaması ve zarafetinin bozulmaması için gereklidir. Tercih edeceğiniz dantel tasarımlı tesettür elbiselerde dantelin nasıl bir kullanımla karşınıza çıktığına dikkat edin. Yoğun bir dantel kullanımı elbisenizi boğacaktır. Özellikle renkli elbiseler üzerinde çok fazla dantel detayı olması, elbiseyi yüceltmez, aşağılara çeker. Renklere bu yüzden özen göstermeniz gerekiyor. Dantel tasarımı çok seviyorsanız ve abartılı bir şekilde kullanmak istiyorsanız zarafetini kırmamak adına dantelin doğal renklerine sadık kalın. Beyaz, ekru, bej, krem gibi renkleri temel alarak yapılan dantel işlemeleri her zaman için renkli işlemelerden daha zarif olacaktır. Özellikle işlemenin elbise rengi ile uyum göstermesi bu noktada önemlidir.

Dantel motifinin kullanımında kumaş da oldukça önem göstermektedir. Zarif bir unsur olan danteli zarif kumaşlar üzerinde tercih ederseniz daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Kaba kumaşlarla birlikte dantel kullanımı sadece bayağılığa kaçacaktır. Bu yüzden saten veya pamuklu kumaşlardaki dantel modellerine yönelin.

Dantel Modelleri

Dantel modelleri artık elbiselerin her alanına geçebilmektedir. Oluşturulan tasarımların her kısmında bir dantel unsuru görmeniz kaçınılmaz bir hale geldi. Tesettür modasında gelişim imkanı bulduğu yerler normal modaya göre değişiklik gösterse de benzer durumla karşılaşıyoruz. Elbiselerin özellikle kol kısımlarında dantel detayına yer verilmesi tesettür modasında ön plana çıkıyor. Kol uçlarına yapılan dantel işlemeleri elbiseleri zirveye taşıyor. Bunun dışında üst bedenin dantel ile sarılı oluşu elbisenin sadeliğini romantik bir havaya bürüyor. Sırt bölgesinden etek uçlarına kadar her alana dokunan dantel modası, sizin danteli nasıl bir kullanım içerisinde sevdiğinizi bulup kullanmanız için her imkanı sağlıyor.

Yeni Trend

Dantel modası romantik bir hava içerisinde yıllardır hayatımıza dahil oldu lakin artık gelişen moda dünyasında dantelin yeri genişliyor. Hala romantik bir görünüm için kullanılıyor olsa da kendisini sokak modasına dahil ediyor. Bu durum dantelin aykırı modellerde gözlemlenmesine yol açıyor. Naifliği sağlıyor diye andığımız dantel motifi artık sportif bir görünüm elde etmek için de kullanılabiliyor. Tesettür modasının da sokak stiline ayak uydurduğu bu dönemde, tesettür modasının içerisinde dantelin trend olması gayet olasıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.