Turuncu Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Turuncu elbise giydiğiniz zaman altına ne renk ayakkabı giymeniz gerektiği konusunda tereddüt yaşayabilirsiniz. Turuncu rengin sıra dışı bir renk olması, bu tereddüdün ana sebebidir. Ancak, sanıldığı kadar zor bir renk değildir. Özellikle sıcak yaz günlerinde, turuncu renk kullanılarak birbirinden farklı kombinasyonlar yapılabilir.

Turuncu elbiseyi günlük yaşamınızda ya da gece davetlerinde tercih edebilirsiniz. Açık ya da koyu turuncu olmasına göre ayakkabınızda farklı tercihlere gidebilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken ise elbisenin tarzıdır. Spor ya da klasik model olmasına göre ayakkabınızın tarzı da değişecektir.

Beyaz Spor Ayakkabı Mucizesi

Son yılların hayatımıza kattığı güzelliklerden bir tanesi beyaz spor ayakkabı modası olmuştur. Günlük kombinlerde, beyaz spor ayakkabının uygun olmadığı bir kombinin bulunmadığını söyleyebiliriz.

Turuncu elbise giydiğiniz günlerde de kombininizi beyaz spor ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz. Hem açık hem de koyu turuncu elbise modelleri ile beyaz spor ayakkabı çok uyumlu duracaktır.

Aynı Renk Sandaletler

Eğer turuncu elbisenizi sıcak yaz aylarında giyecekseniz altına aynı renkte aldığınız bir sandaleti giyebilirsiniz. Aynı ton olması göz yorulmasını önler. Daha şık ve daha modern bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Turuncu elbise giyme cesaretini gösteren hanımlar, bu kombini turuncu renkteki sandaletlerle tamamlayabilirler. Böylece yaz aylarının iki kurtarıcısı olan sandalet ve elbiseyi, aynı kombin içinde kullanmış olursunuz.

Nude Tasarımlar

Nude tonlardaki ayakkabılar, ten renginden üretildiği için ayağınızda son derece zarif durur. Her renkle kolaylıkla uyum sağlayabilir. Özellikle turuncu elbise altına giyeceğiniz nude tonlardaki ayakkabılar ile şık bir görünüm elde edersiniz.

Hem gündüz hem de gece kombinlerinizde nude tonlardaki ayakkabılarla birlikte turuncu elbiseleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu anlamda tercihiniz topuklu ayakkabılardan yana olabilir.

Siyah Babetler

Hemen hemen her kombinle uyum sağlayan ayakkabı çeşitlerinden biri de siyah babetlerdir. İstediğiniz kombinin altına giyip, kendinizi dışarı atabilirsiniz. Üstelik bu şekilde kombininiz her mevsime uyarlanabilir. Üzerine uygun kombinasyonları gerçekleştirmeniz halinde siyah babetleri hem kış, hem bahar, hem de yaz aylarında giyebilirsiniz.

Özellikle koyu turuncu renkteki elbisenizle siyah babetler çok uyumlu olacaktır. Bu şekilde hem şık hem de rahat bir tarz belirlemiş olursunuz. Turuncunun canlılığı, siyahın asaletiyle birleşir ve göz kamaştırırsınız.

 

Mor ve Yeşil Gibi Uç Örnekler

Eğer renkli giyinmeyi seven biriyseniz, sadece turuncuyla yetinmenize hiç gerek yoktur. Yanına zıt bir renk tercih ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Örneğin turuncu elbise giydiğiniz bir gün, altına mor renkte ayakkabılar giydiğinizde uyumsuzluğun uyumunu yakalamış olursunuz.

Turuncu renk ile yeşil kombinasyonu yapmak belki akla gelmez ama denediğiniz zaman aradaki uyuma siz de şaşırırsınız. Turuncu bir elbise tercih ettiğinizde altına yeşil sandalet ya da yeşil babet giyerek kombininizi tamamlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.