Uzun elbise altına nasıl ayakkabı giyilir?

Baştan aşağı trend bir görünüm ortaya çıkarmak için kombin planlamasına ayakkabılarda dahil edilmelidir. Ayakkabı modelini doğru seçmek görünüme iddialı dokunuşlar eklemeye yardımcı olur. Günlük kıyafet kombinlerinin yanı sıra, abiye elbise modellerinin altına da doğru ayakkabıyı seçmek büyük bir önem taşımaktadır.

Uzun elbise modelleri özellikle dikdörtgen ve armut vücut tipi için oldukça uygundur. Vücuttaki fazlalıkların kısa yoldan gizlenmesine neden olacak bu model aynı zamanda minyon kadınlar içinde kurtarıcı durumdadır. Zira boyu daha uzun göstermeye neden olduğundan dolayı minyon kadınlara tavsiye edilen elbise modelleri arasında bulunur. Tabi beklenen etkiyi ortaya çıkarmak için ayakkabı ve aksesuar seçimlerinin de özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Uygun Ayakkabı Modelleri

Abiye altına ayakkabı seçiminde bazen elbiseyi tamamlayacak doğru ayakkabıyı bulmak zor olabilir. Uzun elbise altına ayakkabı seçimi yapılırken bu nedenle iyi bir araştırma sürecinden geçmek doğru olacaktır.

Uzun elbiseler oldukça rahat ve şıktır. Bu nedenle tercih edeceğiniz ayakkabı modeli de aynı şekilde şık ve rahat olmalıdır. Spor ayakkabı modelleri daha trend bir görüntü ortaya çıkaracağından dolayı, uzun elbiselerin altına spor ayakkabı seçmek daha mantıklıdır. Uzun elbiselerle en iyi uyum sağlayacak olanlar ise beyaz spor ayakkabılar olmaktadır. Özellikle daha risksiz ve sade bir kombin oluşturmayı amaç edinmişseniz, bu tarz bir eşleşme yapabilirsiniz. Siyah spor ayakkabı modelleri de kombine keskin dokunuşlar eklemeye yardımcı olacaktır. Eğer daha renkli bir görünüm oluşturmak isterseniz parlak renkli spor ayakkabı modellerinde karar kılabilirsiniz. Nike ve Adidas’ın koleksiyonlarında yer alan renkli sneaker modelleri, uzun elbise kombinini iddialı bir şekilde tamamlamaya yardımcı olacaktır. Bunun yanında klasik kombinlerden sıkılarak daha farklı bir kombin oluşturmak isteyenlere de farklı seçeneklerin olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle yüksek topuklu spor ayakkabılar ve uzun elbise modelleri çok daha benzersiz bir kombin oluşturmanın yeni yolu olacaktır.

Spor ayakkabıların yanı sıra aynı zamanda sandalet modelleri de uzun elbiseler için uygundur. Bu kombini sıcak yaz günlerinde tercih edebilir, risk almadan şık bir kombin oluşturmaya bakabilirsiniz. Özellikle tatil planı yaptığınız sırada kombinlerinizi oluşturmak için düz sandaletleri öncelikleriniz haline getirmeniz iyi olacaktır.

Uzun elbise altına ayakkabı seçimi yaparken aynı zamanda platform tipindeki ayakkabı modellerini de incelemeyi düşünebilirsiniz. Özellikle daha etkileyici kombinler oluşturmak için ayakkabı modellerinde bu tarz seçimler oluşturabilirsiniz. Daha feminen bir görünüm oluşturması açısından platform tipindeki ayakkabı modelleri ideal olacaktır.

Son olarak yüksek topuklu ayakkabı modellerinin de uzun elbise modelleri için uygun olduğunu belirtmek gerekir. Yüksek topuklu ayakkabılar bazı kadınların gözdeleri arasında bulunur. Özellikle uzun elbise kombinlerini daha çarpıcı hale getirmenin yollarından biri olarak gösterilir. Bu alanda risksiz bir seçim oluşturmak isteyenlerde aynı şekilde tercihini yüksek topuklu ayakkabı modellerinden yapabilirler. Stiletto, ince topuklu, topuklu bot vs. gibi hangi seçenekte karar kılacağınıza ise siz karar verebilirsiniz. Ayakkabı seçiminiz ne olursa olsun yüksek topuklu ayakkabı modelleriyle hoş bir kombin yaratabilirsiniz. Zahmetsiz şekilde şık bir kombin oluşturmak için uzun elbise altına bu ayakkabı modelleri uygun olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.