Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Gelinlikler herkesin hayali olan muhteşem tasarımlardır. Bu muhteşem tasarımlar aksesuarlarla da tamamlandığında ortaya hayalinizdeki gibi kusursuz bir görüntü çıkıyor. Gelinlik dediğimizde birçok model aklımıza gelmektedir. Uzun kollu gelinlik modelleri, kalp yaka ve kayık yaka gelinlik modelleri, spagetti askı gelinlikler, transparan gelinlikler ve daha pek çok model hayalleriniz sonucu da ortaya çıkabilmektedir. Daha çok 40 ve 50’li dönemlerde popüler olan uzun kollu gelinlik modelleri son dönemler de tekrardan tercih edilenler arasına girmiştir.

Kimler Tercih Ediyor?

Uzun kollu gelinlik modelleri nostaljiyi seven, romantik kadınların daha çok tercih ettiği modellerdendir. Bu modellerin hem modası geçmiyor hem de nesilden nesile kalabilecek kadar şık modeller olarak adlandırılıyorlar. Uzun kollu gelinliklerde genellikle zarif duruşuyla dantelli kollar tercih edilir. Bu görüntü kişiye duru, şık bir hava katar. Vintage bir görüntü seviyorsanız gelinliğin etek kısmı ipek etek kesim üstü ise güpür detaylı olabilir. Böylece istenen görüntü yakalanabilir.

Uzun kollu gelinlik modellerini daha çok kilo bakımından sıkıntısı olan kadınlar seçmektedir. Kol kısmının daha hoş görünmesi ve koldaki sarkmaların belli olmaması açısından uzun kollu gelinlik modelleri tercih edilir.

Saç ve Takı Seçimi 

Uzun kollu gelinlik modelleri dediğimizde saç modeli yaka tipine göre değişiklik gösterir.

 V yaka uzun kollu modellerde yaka tipi her modeli kaldırır. Bu yüzden topuz, açık, yarım toplanmış, örgü modeli her model yapılabilir.Kollar kapalı olduğu için saçın toplu olması kol detayının daha .ok ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Bisiklet yaka uzun kollu modellerde gelinliği boğmamak için saç modelini toplu modellerden atkuyruğu ve ense topuzu yaptırabilirsiniz.

Kayık yaka uzun kollu modellerde dağınık romantik topuzlar seçimleriniz arasında olmalıdır. Eğer seksi bir görünüm istiyorsanız saçları topuz modeli yaptırıp kırmızı rujla gösterebilirsiniz. İddialı bir makyaj istemiyorsanız bu durumda doğal makyaj ile güzel bir makyaj uygulaması yapılabilir.

Uzun kollu gelinlik modellerinde kolye ve bileklik kullanmamalısınız. Küpelerin boyutunu da çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Yakası kapalı bir gelinlik giyiyorsanız top şeklindeki inci veya taşlı modellerden tercih etmelisiniz. Eğer kayık yaka ya da V yaka model bir gelinlik giyiyorsanız sallantılı küpeleri kullanmalısınız.  Gelinliği tepeden tırnağa tam bir bütün olarak göstermeniz gereklidir. Abartı mücevherler ve abartı saçlarla şık bir görüntü her zaman yakalayamayabilirsiniz. Gelinliğin de beyazlığı ile saflığı ve sadeliği ifade ettiğini düşünürsek şık bir gelin olmak için çok abartıya kaçmamanız sizi daha çekici kılabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.