Yaz Düğünleri İçin Kısa Abiye Modelleri

Gelişen ve değişen moda dünyası içerisinde abiyelerin yeri ayrıdır. Uzun ve kısa modeller, artık asimetrik modellerle ara boylarla desteklenerek gittikçe genişletiliyor. Hal böyle olunca bir davete giderken abiye seçimi yapmak için bilgi sahibi olmak gerekiyor. Sadece zevk anlayışınızı dikkate alarak yapacağınız abiye tercihi, üzerinize yakışmayabilir. Her elbisenin yakıştığı bir vücut tipi vardır. Bu yüzden abiye tercihi yaparken öncelikle vücudunuzu tanımanız gerekmektedir. Bu süreçten sonra sizin stilinizi yansıtan bir abiye bulmak kolay olacaktır. Abiye dünyasının modelleri çok genişledi. Abiyelerin boyları arasında bile oldukça çeşit var, üzerlerinde yapılan tasarımların sayısını ölçebilmek mümkün değildir. Kendinizi ve ne istediğinizi bildikten sonra geriye sadece arayıp bulmak kalıyor.

Enerjinin Sembolü

Abiyelerin çeşitlendiği moda dünyası içerisinde mini elbiseler en hareketli abiye modellerinden biridir. Uzun kesim elbiselerin daha resmi ve şık yerler için kullanıldığını görülür. Uzun abiyeler size bir ağırlık katar, bu da daha resmi ve şık görünmenizi sağlar. Bu durumu mini elbiseler ile de sağlayabilirsiniz lakin uzun elbiselerdeki kadar rahat bir şekilde o görünüme bürünemezsiniz. Mini elbiseler daha enerji sahibi kıyafetlerdir. Düşük omuzlu, tek omuzlu, dantel işlemeli, püsküllü, kuş tüyü tasarımlı derken mini elbiselerin pek çok tasarımı ile karşılaşabilirsiniz.

Hareketlendirin

Mini elbiseler zaten hareketli parçalarken düğünlerin atmosferine ayak uyduracak şekilde daha da hareketlendirilebilirler. Örneğin bir kır düğünü için çiçekli bir elbise kullanımı sağlayarak atmosfere bürünebilirsiniz. Mini elbiseler için kullanılan detaylar arasında en çok tercih edilenlerden biri çiçekli modellerdir. Çiçekli modeller içerisinde doğallığın enerjisini etrafınıza sunabilirsiniz. Hem şık hem sade olmanın pratik bir yoludur. Saç ve makyajınızı da elbisenin doğallığına uyacak sade bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi son derece hareketli parçalar olan mini etekleri canlı renklerle birleştirirseniz düğün enerjisini yansıtabilirsiniz. Düğünlerin enerjisi yüksek olur, çalan müzikler, edilen danslar derken bulunulan ortamın coşkusu gittikçe artar. Bu tempoya dış görünüşünüzle ayak uydurmak için kullanacağınız mini elbiseyi canlı renklerle patlatabilirsiniz. Neon renkler bu durum için oldukça uygunken her rengin parıltılı olanı rengi canlı bir hale getirir.

Desenleri Kullanın

Mini elbise sadece modeli ve rengi ile ön plana çıkartılan bir elbise değildir. Üzerinizde kullanacağınız desenlere de özen göstermelisiniz. Enerjinizin yüksek gözükmesini istiyorsanız dantel gibi işlemelerden uzak durmanız gerekmektedir. Dantel işlemesi elbiseye sadelik katan bir detaydır. Püsküller veya simli modeller enerjinizi yansıtmanız için daha uygun unsurlar olacaklardır. Aynı zamanda elbise de kullanılan deri modelleri veya tamamen deri bir elbise düğünlerde oraya ait değilmişsiniz hissine kapılmanızı sağlayabilir. Derinin aykırı bir havası olduğu bilinir. Gideceğiniz davet içerisinde nasıl görünmek istediğinize karar vermeniz son derece önemlidir. Gerisi sadece ufak dokunuşlara kalıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.